ایرنا/ مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: آمار مبتلایان به ویروس کرونا در این استان به ۲۲۴ تن رسید.

محمد طاهری، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار داشت: براساس یافته های آزمایشگاهی، از روز گذشته تاکنون ۲۷ تن در این استان به ویروس کرونا مبتلا شده اند.
وی اضافه کرد: ۷۰ درصد مبتلایان به ویروس کرونا در این استان مربوط به جامعه شهری و ۳۰ درصد آن مربوط به ساکنان در روستاهای همدان است.
طاهری با اشاره به اینکه براساس تحقیقات، علائم ابتلا به این ویروس با سپری شدن ۱۰ مشخص می شود، یادآور شد: سامانه خودارزیابی در راستای سنجش سلامت فردی در پیشگیری از ویروس کرونا راه اندازی شد.
وی اضافه کرد: از مردم می خواهیم در صورت داشتن علایم مختصر به مراکز درمانی مراجعه نکنند بلکه با استفاده از سامانه خودارزیابی salamat.gov.ir سلامتی خود را در پیشگیری از ویروس کرونا مورد ارزیابی قرار دهند.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: بسیج ملی پیشگیری، کنترل و مقابله با کرونا می تواند نقطه عطف تاریخ نظام سلامت کشور باشد و وظیفه ما این است که در این برنامه تمام ارکان حوزه بهداشت و درمان کشور را بکار بگیریم.
طاهری خاطرنشان کرد: هم اکنون با مشارکت نیروهای بسیجی ستاد مردمی مقابله با ویروس کرونا در تمامی خانه‌های بهداشت، پایگاه‌های سلامت و مراکز خدمات جامع سلامت از طریق سامانه سیب پیگیری و غربالگری جمعیت تحت پوشش هر منطقه در چهار گروه، مشتمل بر درمان بیماران مبتلا به ویروس، خود اظهاری ثبت شده در درگاه salamat.gov.ir، افراد پرخطر و خانوارها، با لحاظ نمودن اولویت، تحت مراقبت قرار می‌گیرند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e