ایرنا/ قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل اعلام کرد: تعداد جانباختگان بیماری کرونا در این استان با فوت چهار فرد مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به ۳۴ نفر افزایش یافت.

افشین فتحی، قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل با اشاره به مثبت شدن نتیجه آزمایش ۶ فرد مشکوک به کرونا در این مدت، گفت:، تعداد مبتلایان استان نیز به ۲۷۲ نفر افزایش یافت.
او بیان‌کرد: همچنین هم‌اکنون ۳۶۰ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌ها بستری هستند.
به گفته وی، از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون بیش از ۸۶۰ بیمار بستری شده‌اند که از این تعداد افزون بر ۴۵۰ نفر بهبود یافته و از بیمارستان‌ها مرخص شده‌اند.
فتحی با بیان اینکه شیوع بیماری کرونا در استان اردبیل بسیار جدی و اضطراری است، گفت: به علت کاهش دید و بازدیدهای حضوری عید، آمار مبتلایان به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته کاهش یافت و پیش‌بینی می‌شود این کاهش ادامه یابد ولی اگر شهروندان رعایت نکنند، دوباره از روز پنجم فروردین ماه روند صعوی خواهد داشت.
وی ابراز امیدواری کرد که با همکاری مسوولانه مردم، روند ابتلا به کرونا در استان در نیمه فروردین ماه روند کاهشی را طی کند.
قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل از شهروندان اردبیلی خواست تا در خانه مانده و از خرید و دید و بازدیدهای نوروزی صرف‌نظر کنند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253