باشگاه خبرنگاران/ مدیریت بحران استان مرکزی در خصوص بارش‌های اخیر و احتمال خسارات هشدار داد.

مدیریت بحران استان مرکزی با اشاره به اخطاریه شماره ۱ مورخ ۹۹/۱/۱ هواشناسی استان مرکزی نسبت به ورود اولین سامانه بارشی سال ۹۹ از دوم فروردین ماه که موجب بارش و رگبار باران و بارش برف در مناطق کوهستانی و سردسیر استان و کاهش دما و وزش باد نسبتا شدید می‌شود هشدار داد.
مدیریت بحران استان مرکزی اعلام کرد: مقتضی است دستگاه‌های مسئول با آمادگی کامل نیروی انسانی وتجهیزات، اقدامات لازم را جهت پیشگیری و مدیریت بحران بعمل آورند.
طبق اخطاریه شماره ۱ مورخ ۹۹/۱/۱ هواشناسی استان مرکزی ورود اولین سامانه بارشی سال ۹۹ از دوم فروردین ماه موجب بارش و رگبار باران و بارش برف در مناطق کوهستانی و سردسیر استان و کاهش دما و وزش باد نسبتا شدید می‌شود.
در اثر سامانه بارشی جدید میزان بارش‌ها در مناطق مختلف استان بین ۱۰ تا ۵۰ میلیمنر خواهد بود دمای هوا صبح دوشنبه و سه شنبه در مناطق سردسیر استان به زیر صفر خواهد رسید و در نیمه جنوبی استان مرکزی بارش‌ها حداکثر به ۳۰ تا ۵۰ میلیمتر خواهد رسید.
این سامانه دوشنبه ۴ فروردین احتمالا موجب اختلال در تردد جاده‌ها بویژه جاده‌های کوهستانی و گردنه‌ها در نیمه جنوبی استان و برخی معابر شهری به دلیل بارش برف در روز یکشنبه تا بامداد دوشنبه، آبگرفتگی معابر و بالا آمدن آب رودخانه‌ها و سیلابی شدن مسیل‌ها و خسارت به باغات به دلیل کاهش دما و شکستگی درختان به دلیل بارش برف می‌شود.
به دستگاه‌های ذیربط و خدمت رسان و کشاورزان و مردم توصیه شده ضمن اجتناب از تردد‌های غیر ضروری و خودداری از اسکان در حاشیه رودخانه‌ها و بستر مسیل‌ها آمادگی لازم برای انجام عملیات کنترلی به منظور جلوگیری از سرمازدگی درختان میوه در مناطقی که شکوفه‌ها باز شده را داشته باشند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f