باشگاه خبرنگاران/ روز یکشنبه با تقویت سامانه بارشی در کل کشور بارش باران و برف گاهی همراه با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

با تقویت سامانه بارشی روز یکشنبه در کل کشور بارش باران و برف گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید و در مناطق سردسیر و کوهستانی برش برف خواهند داشت.
در این روز در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شرق لرستان، شمال و شرق خوزستان، نیمه غربی و جنوبی فارس، بوشهر، شمال ایلام، همدان، مرکزی، شمال و غرب اصفهان، قم، تهران و سمنان بارش از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.
دوشنبه فعالیت این سامانه در نیمه شرقی کشور ادامه خواهد داشت که شدت آن در استان‌های مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال خراسان جنوبی و شرق سمنان خواهد بود.
در دو روز آینده در استان‌های مذکور احتمال سیلاب، بالا آمدن آب رودخانه‌ها، طغیان رودخانه‌های فصلی، آب گرفتگی معابر شهری، اختلال تردد در جاده‌های مواصلاتی و لغزندگی جاده‌های کوهستانی و مناطق سردسیر به سبب بارش برف و کولاک وجود دارد.
روز یکشنبه ریزش تگرگ در مناطقی از جنوب کشور، دامنه‌های البرز مرکزی و شرقی و ارتفاعات زاگرس مرکزی و روز دوشنبه در شمال شرق کشور دور از انتظار نیست.
این سامانه سه شنبه با حرکت به سمت شرق، ضمن تضعیف در سواحل دریای خزر، شمال شرق و بخش‌هایی از شرق کشور فعال خواهد بود.
چهارشنبه سامانه بارشی از کشور خارج خواهد شد و به جز ارتفاعات استان کرمان، شمال فارس و زاگرس مرکزی که بارش پراکنده دارند در اغلب مناطق کشور آسمانی صاف تا نیمه ابری پیش‌بینی می‌شود.
روز پنجشنبه در غرب کشور، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی در استان‌های چهارمحال و بختیاری، فارس، غرب اصفهان و نیمه غربی استان کرمان بارش باران و برف خواهند داشت.
دمای هوا یکشنبه در نیمه غربی و نوار شمالی کشور ۳ تا ۵ درجه و دوشنبه و سه‌شنبه در نیمه شرقی کشور بین ۴ تا ۸ درجه کاهش می‌یابد.
طی دو روز آینده خلیج فارس، غرب تنگه هرمز و روز دوشنبه دریای عمان و خزر مواج پیش‌بینی می‌شود.