مهر/ فرمانده انتظامی کردستان از دستگیری کلاهبردار حرفه ای که اقدام به ۵۰ میلیارد ریال کلاهبرداری از شهروندان سنندج کرده بود، خبر داد.

سردار علی آزادی، فرمانده انتظامی کردستان اظهار کرد: در پی مراجعه تعدادی از شهروندان سنندجی به اداره جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان و ارائه شکایتی مبنی بر کلاهبرداری از آنان تحت عناوین مختلف توسط یکی از کلاهبرداران حرفه ای و سابقه دار، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.
وی افزود: در بررسی های به عمل آمده و اظهارات مال باختگان مشخص شد متهم با عناوینی چون خرید و فروش خودرو، زمین، آپارتمان و به بهانه های مختلف اعتماد مال باختگان را جلب و پس از دریافت مبالع هنگفت، گوشی تلفن همراه خود را خاموش و پاسخگوی آنان نبود.
فرمانده انتظامی کردستان ادامه داد: در تحقیقات تخصصی به عمل آمده و با راهنمایی مال باختگان و استفاده از بانک اطلاعاتی کلاهبرداران سابقه دار، هویت وی توسط ماموران شناسایی و و با اخذ نیابت قضائی طی یک عملیات پلیسی در یکی از شهرستان های استان آذربایجان غربی دستگیر شد.
سردار آزادی یادآور شد: در تحقیقات تخصصی به عمل آمده و با ارائه شواهد و مدارک از سوی ماموران و مواجهه حضوری با تعدادی از مال باختگان متهم چاره ای جز بیان حقیقت نداشت و به بیش از ۵۰ میلیارد ریال کلاهبرداری از شهروندان سنندجی اعتراف کرد.
وی با بیان اینکه تاکنون ۴۰ شاکی در این پرونده شناسایی و به پلیس آگاهی فراخوانده شدند، بیان کرد: متهم پس از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34