ایرنا/ همزمان با سومین روز از ماه فروردین محورهای کندوان، هراز، فیروزکوه و کیاسر در استان مازندران برفی و لغزنده است و تردد خودروها در آنها به آرامی انجام می‌شود.

همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور، ستاد پدافند زیستی و مقابله با کرونای مازندران هر گونه خدمات‌دهی به مسافران و گردشگران را پیش از آغاز تعطیلات نوروزی ممنوع اعلام کرد و به همین خاطر تعداد سفرهای نوروزی مسافران و گردشگران به این استان به شدت کاهش یافته است.
سرهنگ علیرضا قدمی، فرمانده پلیس راه مازندران اظهار داشت: هم‌اکنون مسیرهای کندوان، هراز و فیروزکوه منتهی به استان مازندران و محور کیاسر به استان سمنان برفی و لغزنده است.
قدمی افزود:‌ بارش برف در این چهار محور منتهی به استان مازندران به صورت مقطعی است و تردد خودروها در این محورها به صورت روان در حال انجام است.
به گفته وی، در محور کندوان در محدوده هزار چم، در محور هراز در محدوده امامزاده هاشم، در محور فیروزکوه در در محدوده گدوک شاهد بارش برف به صورت مقطعی هستیم.
فرمانده پلیس راه مازندران همچنین هشدار داد: به علت بارش باران و کاهش دما، جاده‌های استان به شدت لغزنده است و از رانندگان درخواست می‌شود فاصله ایمن و همچنین هشیاری کامل را رعایت و از سلامت خودرو خود اطمینان حاصل کنند.
قدمی تاکید کرد: برای عبور از محورهای کوهستانی مازندران داشتن زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی خودروها ضروری است.