ایرنا/ رییس شبکه بهداشت و درمان و سخنگوی ستاد اطلاع‌رسانی بیماری کرونا در مهاباد گفت: یکی از بیماران مشکوک به کرونا در بیمارستان امام خمینی‌(ره) این شهرستان فوت کرده؛ اما علت اصلی فوت، توسط تیم پزشکی در حال بررسی است.

امیر بهزاد، رییس شبکه بهداشت و درمان و سخنگوی ستاد اطلاع‌رسانی بیماری کرونا در مهاباد اظهار کرد: این متوفی که زن ۶۰ ساله بود، به خاطر علایم مشکوک به کرونا از هفته قبل در بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد بستری شده بود.
وی اضافه کرد: تا زمانی که جواب نمونه آزمایش این بیمار اعلام نشود، نمی‌توان تایید کرد که علت مرگ وی مبتلا بودن به بیماری کرونا بوده است.
بهزاد با اشاره به تند شدن شیب نمودار بیماری کرونا در مهاباد، اظهار کرد: با مثبت اعلام‌شدن جواب آزمایش هفت نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع مبتلایان به کرونا در این شهرستان به ۲۴ نفر رسید.
وی بیان کرد: از مجموع ۲۴ مورد مبتلای به بیماری کرونا در این شهرستان ۱۳ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان امام خمینی (ره) ترخیص شده‌iند.
وی اضافه کرد: هم‌اکنون ۱۱ نفر در بیمارستان مهاباد در رابطه با بیماری کرونا بستری هستند که از این تعداد دو نفر آنان در بخش آی سی یو و ۹ نفر بعدی هم در بخش عادی ایزوله تحت مراقبت کادر درمانی قرار دارند.
رییس شبکه بهداشت و درمان مهاباد با بیان اینکه نمونه‌های افراد مشکوک به این بیماری برای آزمایش به ارومیه ارسال می‌شود، گفت: نتایج نمونه‌های ارسالی در مدت ۴۸ ساعت مشخص خواهد شد و براین اساس احتمال اینکه نمونه مثبت بیشتری گزارش شود، بیشتر است.
وی گفت: استراحت، مصرف مایعات، قرنطینه خانگی و رعایت بهداشت فردی مهمترین نکات درمان و پیشگیری از انتقال بیماری برای افراد مبتلا و یا مشکوک به کرونا است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today
آخرین خبر آذربایجان غربی در سروش :
http://sapp.ir/Wazerbaijan.Online
آخرین خبر آذربایجان غربی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160890880Cb0c2e5d16b