ایرنا/ استاندار یزد گفت: با وجود برنامه‌ریزی‌ و آمادگی مسوولان استان از ماه‌ها قبل برای استقبال از مسافران نوروزی، امسال شیوع بیماری کرونا مانع میزبانی از گردشگران در تعطیلات آغازین سال ۹۹ شد.

محمدعلی طالبی، استاندار یزد تاکید کرد: در شرایط کنونی نمی‌توانیم میزبان هموطنانمان باشیم و بعد از کنترل بیماری به بهترین شکل در خدمت عزیزان برای سفر به یزد هستیم.
وی به تاثیر منفی شیوع کرونا بر سفرهای درون و برون استان ها و نیز شهرها اشاره کرد و افزود: یزد وضعیت خوبی از لحاظ شیوع کرونا ندارد، هرچند اقدام‌هایی برای مدیریت موضوع شد.
او ادامه داد: در بدو شیوع بیماری ۴۰۰ تخت برای پذیرش و درمان مبتلایان به کرونا در استان پیش‌بینی شد که هم اکنون این تعداد به ۶۰۰ تخت افزایش یافت.
رییس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در یزد اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۵۰۰ نفر در مراکز بهداشتی و درمانی استان بستری هستند که تاکنون ۶۴۱ مورد آمار افراد به کرونا مثبت اعلام شد که از این تعداد ۶۱ نفر فوت کردند.
به گفته وی برای مدیریت بیشتر و مقابله با شیوع این ویروس محدودیت‌هایی در استان اعلام شد.
استاندار یزد خاطرنشان کرد: یزد ۱۰ روز قبل از جمله معدود استان‌هایی بود، که اقدام به محدود کردن فعالیت اصناف کرد و با همکاری صاحبان صنوف، ترددها در شهر به حداقل رسید.
به گفته طالبی، ۶ ایستگاه غربالگری بیماران مشکوک به کرونا در ورودی های استان مستقر شد و در حال قرنطینه افرادی که قصد ورود و عبور از استان را دارند، انجام می دهد.
وی یادآور شد: در حال حاضر حدود ۸۰ درصد کاهش ورودی به استان به نسبت مدت مشابه سال ۹۸ را شاهد هستیم و با مجموعه اقدام ها و فعالیت‌ها، امیدواریم به ثباتی در زمینه آمار افراد مبتلا به کرونا برسیم.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today
آخرین خبر یزد در سروش :
http://sapp.ir/Yazd.Online
آخرین خبر یزد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155451392Cdb9bc9fb1b