ایرنا/ فرمانده پاسگاه محیط بانی سولاکان سقز از دستگیری ۲ نفر شکارچی در منطقه عبدالرزاق این شهرستان خبر داد و گفت: از این شکارچیان غیرمجاز ۲ قطعه کبک و وسایل شکار کشف شد.

عطالله صادقی، فرمانده پاسگاه محیط بانی سولاکان سقز اظهار کرد: محیط بانان طی گشت و کنترل مناطق تحت مدیریت شهرستان سقز به یک گروه شکارچی در ارتفاعات برخود کردند که بعد از محاصره و ساعت ها تعقیب و گریز موفق به دستگیری آنها شدیم و از آنها، ۲ قطعه کبک، ۲ قفس چوبی، چراغ قوه، کیسه حمل قفس و کبک کشف و ضبط شد.
وی با بیان اینکه این مورد اولین پرونده تخلف شکار در سال جدید است، افزود: شکارچیان با اقدام به شکار گونه های مختلف جانوری و پرندگان، در حال ضربه به حیات وحش و محیط زیست هستند ولی ما با تمام توان برخورد می‌شود.
صادقی با اشاره به هوشیاری محیط بانان سولاکان سقز ادامه داد: پرونده این متخلفان به‌زودی به دادگاه ارجاع خواهد شد و تا اطلاع ثانوی محیط بانی سولاکان درحال آماده باش کامل به سر می‌برد و هیچ تخلفی از چشم محیط بانان پوشیده نخواهد بود و با متخلفان متجاوز به عرصه های منابع طبیعی و حیات وحش بشدت برخورد خواهد شد.
فرمانده پاسگاه محیط بانی سولاکان سقز یادآور شد: اسفندماه ۹۸ هم چند شکارچی متخلف را در حین شکار دستگیر کردیم و تعدادی را هم قبل از اقدام به شکار دستگیر و طبق قانون با آنها برخورد شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34