ایرنا/ مدیرعامل آب منطقه ای استان مرکزی گفت: تخلیه ۳۰ مترمکعب در ثانیه از ۲ سد استان با هدف مدیریت سیلاب در استان آغاز شده است.

عزت الله آمره ای، مدیرعامل آب منطقه ای استان مرکزی اظهار کرد: این میزان تخلیه در سدهای کمال صالح اراک و الغدیر ساوه انجام کرفته است تا از تجمع آب پشت سدها کاسته و حجم ذخیره در سدها به درستی مدیریت شود.
وی اظهار داشت: ۹۰ درصد ۲ سد استان مرکزی واقع در اراک و ساوه پر شده و برای جلوگیری از هرگونه مشکل احتمالی تخلیه از این دو سد در حال انجام است.
مدیرعامل آب منطقه ای استان مرکزی در ادامه گفت: مردم از نزدیک شدن به رودخانه‌های استان به علت سیلابی شدن احتمالی خودداری کنند.
آمره ای افزود: براساس پیش بینی هواشناسی، بارش‌هایی در روزهای اخیر در استان وجود دارد که احتمال سیلابی شدن در رودخانه ها دور از انتظار نیست بنابراین مردم از نزدیک شدن به رودخانه ها خودداری کنند.
وی اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی استان در آماده باش هستند و تمهیدات لازم برای مواجه با مشکلات احتمالی ناشی از بارش فراهم شده است.
مدیرعامل آب منطقه ای استان مرکزی گفت: بارش‌های اخیر استان نسبت به سال گذشته ۱۴ درصد کاهش دارد و نسبت به بلند مدت ۲۸ درصد افزایش داشته است.
۹۲ درصد از حجم آب مصرفی استان مرکزی در بخش کشاورزی، سه و نیم درصد در بخش صنعت و بقیه در بخش آشامیدنی مصرف می‌شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f