فارس/ معاون توسعه و پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه سامانه بارشی که از روز گذشته وارد استان شده است همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد، گفت: برای صبح فردا و سه‌شنبه کاهش محسوس دما پیش‌بینی می‌شود.

مهرداد قطره، معاون توسعه و پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه سامانه بارشی که از روز گذشته وارد استان شده است همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد، اظهار کرد: برای صبح فردا و سه‌شنبه کاهش محسوس دما پیش‌بینی می‌شود.
معاون توسعه و پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه بارش باران در منطقه مرکزی استان از روز شنبه آغاز شده است و همچنان ادامه دارد، اضافه کرد: همان‌طور که اعلام کرده بودیم از اواخر وقت شب گذشته بارش برف نیز آغاز شد، البته برای صبح امروز خطر سرمازدگی برای باغات وجود داشت.
وی با اشاره به اینکه از صبح دوشنبه و به‌خصوص سه شنبه کاهش دما برای شهرستان بن خطرناک‌تر است و ممکن است به پنج درجه زیر صفر هم برسد، اضافه کرد: اما در منطقه سامان در حدود دو درجه زیرصفر خواهد بود و باغ‌داران با توجه به توصیه‌های قبلی باید مراقب باشند و اقدامات لازم را انجام دهند.
قطره با بیان اینکه باغ‌داران گونی‌های مخلوط پنج لیتر گازوییل و پنج لیتر آب که محتوای خاک اره یا خاشاک است برای هر هکتار حدود ٤٠ تا ٥٠ عدد را آماده داشته باشند تا در صورت نیاز مه‌دود ایجاد کنیم، گفت: سامانه چنانچه همراه خود موج سرما و بارش برف داشته باشد عملا مانند سامانه سال قبل است و تنها اقدام برای صبح بعد از عبور سیستم است که هوا صاف شده و سرمای تابشی می‌رسد که با ایجاد مه‌دود یا شعله‌های آتش به فواصل ده متر اقدام کنیم.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در سروش :
http://sapp.ir/Shahrekordonline
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/161349632Cb884c715e3