ایرنا/ رییس ستاد کل نیروهای مسلح از اختصاص ۵۲ بیمارستان در سراسر کشور برای پذیرش، بستری و معالجه بیماران کرونا خبر داد.

سردار سرلشکر محمد باقری، رییس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: از مجموع ۵۸ بیمارستان نیروهای مسلح در سراسر کشور، ۵۲ بیمارستان به پذیرش، بستری و معالجه بیماران کرونا اختصاص داده شده است.
باقری افزود: از همه تلاش‌ها و زحمات کادر درمانی و بهداشتی بیمارستان‌های کشور از جمله بیمارستان‌های نیروهای مسلح صمیمانه سپاسگزاری می‌کنم.
وی گفت: این زحمات و تلاش‌ها یادآور تلاش‌ها و مجاهدت‌های بخش بهداشت و درمان در دوران دفاع مقدس و نیز صحنه‌های دفاع از حرم است و همان گونه که در دوران دفاع مقدس در این بخش شهدایی همچون شهید رهنمون داشتیم در این دوران هم امثال شهید فتح‌اللهی تقدیم شده است.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان این که از ابتدای ورود بیماری کرونا به کشور نیروهای مسلح در خط مقدم مبارزه حضور داشته است، افزود: در این مدت حدود ۶ هزار بیمار در بیمارستان‌های نیروهای مسلح پذیرش شده اند که حدود نیمی از آن کارکنان و بازنشستگان نیروهای مسلح بوده اند و بقیه را اقشار مختلف مردم تشکیل می‌دادند.
باقری بیان کرد: اقدامات صورت گرفته در این زمینه را می‌توان به عنوان یک رزمایش مقابله با تهاجم‌های بیولوژیک محسوب کرد.
وی افزود: قبل از ورود بیماری کرونا به کشور نیروهای مسلح با پیش بینی‌های صورت گرفته و انجام دستورالعمل‌ها، خود را برای مقابله با آن آماده کرده بودند و به همین منظور از همان ابتدا در شهر قم بیمارستان‌های نیروهای مسلح وارد خدمات‌رسانی در این زمینه شدند و در بسیاری از استان‌ها حتی به سایر بیمارستان‌ها نیز با اعزام کادر درمانی کمک شده است.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: امیدواریم با تداوم فعالیت‌های تحقیقاتی در کشور و از جمله در مجموعه پژوهشی بقیه‌الله (عج)، هر چه زودتر دارو و واکسن مناسب برای درمان و پیشگیری از بیماری کرونا کشف، تولید و به کار گرفته شود و هر چه زودتر ریشه این بیماری از کشور خشکانده شود.
باقری اضافه کرد: در ستاد کل و مجموعه نیروهای مسلح کشور همه تلاش‌ها در این مسیر متمرکز شده است که اعتبارات و تجهیزات تخصصی لازم در ابعاد مختلف از جمله تجهیزات صیانتی از کادرهای درمانی و نیز مواد ضدعفونی تأمین شود و امیدواریم با تلاش‌هایی که در این مسیر صورت می‌گیرد کمبودها به حداقل برسد.