تسنیم/ اداره کل مدیریت بحران مازندران در اطلاعیه‌ای از احتمال وقوع سیلاب و طغیان رودخانه‌ها در مازندران خبر داد.

هوای مازندران از نخستین روزهای سال جدید، ابری و بارانی بوده و از عصر امروز تا سه‌شنبه جو هوا سرد، بارانی و برفی می‌شود.
بارش‌های سیلابی مازندران از غرب مازندران آغاز شده و دامنه آن به شهرهای شرقی مازندران نیز ادامه خواهد داشت.
میزان بارش در این مناطق بین 60 تا 100 میلی‌متر گزارش شده است که پیامد آن طغیان رودخانه‌ها و آبگرفتگی معابر و آبراهه‌ها خواهد بود.
ابراهیم یخکشی، مدیرعامل آب منطقه‌ای مازندران درباره احتمال سیلاب در مازندران در روزهای نخست سال، گفت: این شرکت برای مدیریت سیلاب احتمالی روزهای آینده امکانات و نیروهای خود را بسیج کرد.
یخکشی با بیان اینکه طرح‌های مهندسی رودخانه در مکان‌های سیل خیز استان اجرایی شده است، افزود: بهره‌گیری از ماشین‌آلات راهسازی در امر مدیریت سیلاب مهم بوده است و برخی از پل‌ها به‌ویژه در شرق ممکن است نیاز به بازگشایی داشته باشند لذا با توجه به شدت بارش در شرق استان تاکید می‌شود از مناطق مورد نظر بازدید و چنانچه مانعی وجود داشته باشد از همکاران راهداری خواسته شود نسبت به جمع‌آوری و بازگشایی آن اقدام کنند.
وی با اشاره به اهمیت سدها در مدیریت سیلاب گفت: با حجم آبگیری نشده‌ای که در سدهای مهم داریم انتظار می‌رود مدیریت سیلاب در این سدها به خوبی انجام شود و باید به‌گونه‌ای مدیریت شود که میزان کدورت آب سدهایی که تامین آب شرب برخی از شهرها را عهده‌دار هستند افزایش نیابد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today
آخرین خبر مازندران در سروش :
http://sapp.ir/Mazandaran.Online
آخرین خبر مازندران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157483008Caead0dc3a9