ایرنا/ مسوول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: میزان بارش‌های این استان نسبت به بلندمدت 22.9 درصد افزایش یافته است.

رضا مرادی، مسوول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی اظهار کرد: میزان بارش‌های سیال زراعی جاری (اول مهرماه سال ۹۸) تاکنون به ۲۲۶ و چهار دهم میلیمتر رسیده است.
وی بیان کرد: مجموع بارش‌های ۲۴ ساعت گذشته این استان در اراک به هشت دهم میلیمتر، ساوه ۶ و چهار دهم میلیمتر، تفرش چهار و هفت دهم میلیمتر، خمین سه دهم میلیمتر، محلات ۲ و سه دهم میلیمتر، شازند ۱۶ و نیم میلیمتر، خنداب یک و سه دهم میلیمتر، کمیجان چهار دهم میلیمتر، دلیجان نیم میلیمتر، آشتیان سه و سه دهم میلیمتر، غرق آباد چهار و ۶ دهم میلیمتر، مامونیه ۶ میلیمتر و در فرمهین به پنج و یک دهم میلیمتر رسیده است.
مسوول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی ادامه داد: بررسی‌ها حاکی از تشدید فعالیت سامانه بارشی و تداوم فعالیت آن تا بعدازظهر فردا (دوشنبه) است که بارش‌ها در ابتدا به صورت باران است اما به‌تدریج در بیشتر نقاط به برف تبدیل می‌شود.
مرادی عنوان کرد: در برخی از مناطق شهری استان مرکزی از جمله اراک بارش برف پیش‌بینی شده است و به دلیل ماهیت سرد سامانه، دمای هوا در ۲ روز آینده به‌صورت محسوسی کاهش پیدا می‌کند و حداقل دما در مناطق سردسیر این استان به زیر صفر می‌رسد.
وی گفت: سامانه بارشی دیگری پایان هفته جاری وارد کشور می‌شود که استان مرکزی را نیز در بر می‌گیرد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f