ایرنا/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در این استان تاکنون جواب آزمایش ۲۴۳ تن مثبت اعلام شده که ۱۴۹ نفر از آنها بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.

منوچهر کرمی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار کرد: ۷۰ درصد مبتلایان به ویروس کرونا در این استان مربوط به جامعه شهری و ۳۰ درصد آن مربوط به ساکنان در روستاهای همدان است.
وی با بیان اینکه روند ابتلا در این استان نسبت به روز گذشته نزولی بوده است اظهار داشت: تست کرونای ۱۹ نفر امروز در استان مثبت بوده که میزان ابتلا در روز گذشته ۲۷ نفر بوده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان خاطرنشان کرد: در استان همدان از همه موارد مشکوک تست و نمونه گیری گرفته می‌شود و آزمایشات روزآمد و دقیق است.
وی با بیان اینکه براساس تحقیقات، علائم ابتلا به این ویروس با سپری شدن ۱۰ روز مشخص می شود گفت: از این رو همچنان از مردم می خواهیم توصیه های بهداشتی را جدی بگیرند.
کرمی اضافه کرد: افزایش آمار مبتلایان فقط به دلیل مسافرت نیست بلکه تحرکات جمعیتی، بازار رفتن ها، میهمانی و افزایش تماس‌های اجتماعی بین افراد آمار را افزایش می‌دهد.
وی خاطرنشان کرد: گروه سنی مبتلایان به ویروس کرونا در استان همدان بالای ۷۰ سال و پس از آن گروه سنی بالای ۶۰ سال است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان آمار گروه سنی زیر ۲۰ سال را در این استان محدود عنوان و اضافه کرد: مبتلایان این گروه از بین کسانی بوده اند که در خانواده آزمایش کووید ۱۹ مثبت بوده است.
کرمی با بیان اینکه یک نفر از مبتلایان ویروس کرونا در استان زیر ۱۰ سال بوده است افزود: ۴۸ درصد از مبتلایان را زنان و ۵۲ درصد را مردان تشکیل داده‌اند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e