ایرنا/ مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد گفت: سامانه جامع اطلاع‌رسانی بیماری کرونا با همکاری این اداره‌کل، دانشگاه علوم پزشکی و اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان راه اندازی شد.

فخرالسادات خامسی هامانه، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اظهار کرد: ‌این سامانه به نشانی infocorona.ir/app برای گوشی های اندروید و www.infocorona.ir برای گوشی های آیفون در دسترس است.
وی ادامه داد: ‌اطلاعات در این نرم افزار شامل اطلاعیه های ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا و کمیته های زیرمجموعه، ‌اطلاعیه های دانشگاه علوم پزشکی، آزمایش سلامتی و مبتلا نشدن به بیماری کرونا، خدمات مشاوره تلفنی و معرفی مراکز درمانی و جامع سلامت استان است.
خامسی خاطرنشان کرد: ‌مردم می توانند از طریق سامانه، ‌اخبار مربوط به کرونا، آموزش های تصویری با موضوع پیشگیری، شماره حساب کمک های نقدی مورد تایید دانشگاه و اقلام مورد نیاز و سامانه توزیع اینترنتی اقلام بهداشتی، آخرین آمار مبتلایان و افراد متوفی به تفکیک شهرستان های استان و دیگر استان‌ها و سایر موارد را دریافت کنند.
همچنین سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در یزد امروز گفت: با ابتلای ۸۴ نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته به این بیماری در استان، مجموع مبتلایان این ویروس در استان به ۷۲۵ نفر رسید.
ابراهیم سلمانی افزود: در این مدت ۲ هزار و ٨٤ نفر با علایم تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری شدند و ٦١ نفر هم در این مدت فوت کرد که ۲ نفر مربوط به شبانه روز گذشته است.
این مسوول همچنین از بهبودی و ترخیص هزار و ١٧٠ (۵۶ درصد) بیمار از زمان شیوع ویروس کرونا تا ساعت 14 دیروز(شنبه) در استان خبر داد.
سلمانی گفت: برای قطع زنجیره انتقال این بیماری، مردم از دید و بازدیدهای عید و سفرهای نوروزی خودداری کرده و در خانه بمانند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today
آخرین خبر یزد در سروش :
http://sapp.ir/Yazd.Online
آخرین خبر یزد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155451392Cdb9bc9fb1b