ایرنا/ سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته از ۶۴ مورد آزمایش های ارسالی از سراسر این استان، هشت مورد جدید قطعی کرونا مثبت اعلام شد.

مهدی شفیعی، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان اظهار کرد: از موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا، یک مورد مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان و هفت مورد مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان بوده که ۶ مورد خانم و دو مورد آقا و متوسط سنی مبتلایان به ویروس کرونا ۶۳ سال است.
وی بیان کرد: خوشبختانه از دیروز مورد فوتی ناشی از ابتلا به ویروس کووید ۱۹ در استان کرمان گزارش نشده و تعداد متوفیان ناشی از ابتلا به این ویروس همان ۱۷ مورد روز گذشته است.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان ابراز کرد: از ۱۲۶ مورد مبتلا به ویروس کرونا تا روز گذشته در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان ۱۱۰ مورد مربوط به حوزه شهرستان کرمان و حومه، ۹ مورد مربوط به شهرستان زرند، یک مورد مربوط به شهرستان رابر، یک مورد مربوط به شهرستان بافت، دو مورد مربوط به شهرستان ارزوئیه و سه مورد نیز مربوط به شهربابک بوده است.
وی تصریح کرد: از ابتدای اپیدمی ویروس کرونا تاکنون، یک هزار و ۳۳۷ مورد بیمار حاد تنفسی در سطح استان کرمان در بیمارستان ها بستری شده اند که از این تعداد ۸۰۴ مورد مشکوک به کرونا وجود داشته که تحت مراقبت و آزمایش قرار گرفتند و مجموعا از ۹۸۳ نمونه تست انجام شده، جواب ۱۶۹ مورد مثبت قطعی اعلام شده است.
شفیعی با اشاره به گردش ویروس در تمامی نقاط استان کرمان، تاکید کرد: زنجیره انتقال ویروس کرونا هم اکنون در تمامی شهرهای گرمسیری و سردسیری استان کرمان در حال گردش است و باید با در خانه ماندن و مسافرت نرفتن این زنجیره را بشکنیم.
وی با بیان اینکه ویروس کرونا در حال ورود به خانه ها است، افزود: از هشت مورد ابتلایی به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، دو نفر مربوط به یک خانواده بوده که یک نفر از این خانواده در سه روز گذشته به این ویروس مبتلا و در بیمارستان بستری شده بود.
شفیعی بیان کرد: اکنون ۶۹ بیمار با حال خوب از بیمارستان‌های استان کرمان مرخص شده‌اند و ۵۵ بیمار در بیمارستان‌ها بستری و تحت مراقبت هستند و ۶ نفر در نقاهتگاه دوران نقاهت‌ بیماری را طی می‌کنند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان تاکید کرد: موضوع خانه امن را با رفت و آمدهای بی جا و عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و کاهش فاصله ها در خانه نا امن کرده ایم.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00