ایرنا/ با توجه به شیوع کرونا و لزوم جلوگیری از ارائه خدمات به گردشگران، ۷۰ منزل که به گردشگران اجاره داده می‌شد، تا اطلاع ثانوی پلمب شد.

علیرضا نصری فرماندار قشم گفت: تمام هتل‌ها و دیگر مراکز اقامتی نیز تعطیل هستند.
وی با اشاره به تعطیلی اسکله‌ها و مکان‌های گردشگری و مجتمع‌های قشم تا نیمه فروردین ماه سال جاری افزود: هم اکنون هیچگونه جاذبه گردشگری در قشم فعال نیست.
نصری ادامه داد: همچنین با ممنوعیت ورود گردشگر از مبادی ورودی جزیره، هم اکنون گردشگر و مسافر زیادی در جزیره قشم وجود ندارد.
فرماندار قشم تصریح کرد: روز گذشته ۱۲۹ نفر از اسکله شهید ذاکری قشم وارد جزیره شدند که توسط کمیته غربالگری نیز مورد آزمایش قرزار گرفته اند.

گروه‌های مردمی در مبارزه با کرونا باید قانونمند شوند
نصری با اشاره به ایجاد برخی گروه‌های خودجوش توسط مردم برای کنترل رفت و آمدها به شهرها و روستاهای جزیره قشم گفت: هرگونه فعالیت در جاده‌های شهرستان باید رفع شود.
وی افزود: باید با هماهنگی نهادهای متولی، در برخی مبادی داخلی شهرستان، گروه‌های غربالگری ایجاد شود و با تجهیزات کامل به این امر پرداخته شود.
نصری خاطرنشان کرد: گروهای مردمی در داخل روستاها و شهرها نیز باید با هماهنگی ستاد کرونای شهرستان قشم و به روش قانونمند فعالیت کنند.

جانباختگان کرونا طبق پروتکل وزارت بهداشت دفن می‌شوند
رییس شورای تامین قشم گفت: در صورت فوت بیماران مبتلا به ویروس کرونا در قشم، تدفین آنها بر اساس پروتکل وزارت بهداشت انجام می‌شود.
وی افزود: خاکسپاری پیش از اعلام نتیجه قطعی آزمایش کرونا، فقط با رضایت خانواده متوفی و حضور نمایندگان وزارت بهداشت انجام می شود.
نصری ادامه داد: امکانات مورد نیاز شهرداری ها و غسالخانه‌ها در این خصوص باید تامین شود.
رییس ستاد مدیریت کرونا در قشم با اشاره به اینکه تاکنون هیج بیمار مشکوک به کرونا در قشم فوت نشده، افزود: ارائه آموزش‌های لازم در این خصوص به شهرداران و شوراهای شهر از وظایف شبکه بهداشت و درمان قشم است که باید گزارش آن تا ۱۲ ساعت آینده بصورت کتبی به ستاد مدیریت کرونا ارسال شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today
آخرین خبر هرمزگان در سروش :
http://sapp.ir/Hormozgan.Online
آخرین خبر هرمزگان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159907840C378e037121