مهر/ سامانه بارشی فعال در گلستان ارتفاعات استان را سفیدپوش کرده و تردد محورهای کوهستانی تنها با زنجیر چرخ ممکن است.

در پی فعالیت سامانه بارشی در گلستان، بارش باران از روز گذشته (یکشنبه) در برخی از مناطق استان آغاز شده و ارتفاعات گلستان بارش برف بهاری را تجربه کردند.
نوربخش داداشی، مدیرکل هواشناسی گلستان اظهار کرد: سامانه بارشی فعالیت خود را از شامگاه شنبه در استان آغاز کرده و فعالیت آن تا اواخر وقت سه شنبه ادامه دارد.
داداشی افزود: هم‌اکنون در اکثر نقاط استان شاهد بارش باران هستیم و بارش‌ها بین ۳۰ الی ۸۰ میلی متر خواهد بود.
داداشی از بارش برف در ارتفاعات خوش‌ییلاق و توسکستان و دهنه محمدآباد علی‌آباد کتول خبر داد و بیان کرد: طی مدت فعالیت این سامانه دمای هوا هشت درجه کاهش یافته و با توجه به بارش‌های نقطه‌ای، سیلابی شدن رودخانه‌ها و آبگرفتگی معابر و وقوع سیلاب پیش بینی می‌شود.
وی بیان کرد: اختلال تردد در جاده‌های مواصلاتی، لغزندگی جاده‌های کوهستانی، احتمال بارش تگرگ در مناطق مستعد، احتمال وقوع صاعقه و خسارت به تاسیسات و ابنیه دور از انتظار نیست.
داداشی به مردم توصیه کرد در تردد جاده‌ای احتیاط کرده و به حاشیه رودخانه‌ها نزدیک نشوند.

تردد با زنجیر چرخ
سرهنگ علی عبدی، رئیس پلیس راه گلستان اظهار کرد: تردد در محور توسکستان و خوش‌ییلاق فقط با زنجیر چرخ ممکن است.
عبدی افزود: به دنبال بارش شدید نزولات آسمانی از شب گذشته، همه محورهای استان لغزنده بوده که موجب کاهش سطح ایمنی شده است.
وی با اشاره به بارش برف در ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی، تصریح کرد: تردد در محورهای توسکستان و خوش‌ییلاق فقط با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است.
عبدی از مردم خواست از سفرهای غیر ضروری پرهیز کرده و در صورت ضرورت قبل از شروع سفر از وضعیت راه‌ها مطلع شده و تجهیزات زمستانه به همراه داشته باشند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید