ایرنا/ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این استان از ۱۳۹ نفر روز گذشته به ۱۶۵ نفر در حال حاضر خبر داد.

سیداحمد هاشمی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اظهار داشت: جواب تعداد زیادی از آزمایش ها امروز آماده شد که همین امر باعث افزایش مبتلایان به کرونا شده است.
وی افزود: این در حالی است که تعداد آمار فوتی های ناشی از این ویروس نیز به ۱۵ نفر افزایش یافته است.
هاشمی خاطرنشان کرد: مجموع مبتلایان در شهرستان های بجنورد ۹۲ نفر، شیروان ۱۲ نفر، فاروج ۷ نفر، مانه و سملقان ۱۰ نفر، جاجرم ۶ نفر، گرمه ۴ نفر و اسفراین ۳۴ نفر بطور قطعی به بیماری کووید ۱۹ دچار شده اند. ️
وی بیان کرد: در این میان تاکنون ۵۳ نفر از مبتلایان به این بیماری بهبود و از مراکز درمانی مرخص شده اند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی افزود: آزمایش ۲۷۱ نفر از موارد مشکوک نیز منفی گزارش شده است و هم اکنون ۱۱۱ بیمار مشکوک به ابتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های سطح استان بستری هستند.
هاشمی ادامه داد: انجام دید و بازدید های مرسوم در آیین نوروز باعث گسترش شدید ویروس کرونا می شود، لذا قرنطیه خانگی موثرترین راه برای قطع کردن زنجیره انتقال این ویروس است.
وی با تاکید بر در خانه ماندن مردم، عنوان کرد: خیلی از مردم رعایت کردند اما گلایه می کنم از افرادی که در خانه نمانده اند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: این در حالی است که با توجه به عدم رعایت عده ای از مزدم و دید و انجام بازدید نوروزی احتمالا این هفته آمار ما خیلی زیاد خواهد بود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today
آخرین خبر خراسان شمالی در سروش :
http://sapp.ir/Bojnord.online
آخرین خبر خراسان شمالی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158597120C5179130f45