ایرنا/ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: بیش از ۹۳ درصد فوتی‌های کرونا در این استان بالای ۶۰ سال بودند بنابراین به علت آسیب‌پذیر بودن بیشتر این گروه سنی نیاز به مراقبت بیشتری از آنان است.

سیداحمد هاشمی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اظهار داشت: هم اکنون از مجموعه ۱۵ مورد فوتی کرونا در این استان ۱۴ مورد بالای ۶۰ سال بودند و فقط یک مورد از آنها زیر ۵۰ سال بود.
وی با اشاره به جهش مبتلایان به کرونا از ۱۳۹ نفر در روز شنبه به ۱۶۵ نفر در روز گذشته، خاطرنشان کرد: بجنورد با ۹۲ مورد قطعی مبتلا به ابن ویروس خطرناک ترین شهر استان است.
هاشمی بیان کرد: این در حالی است که تاکنون ۵۳ نفر از مبتلایان به این بیماری بهبود و از مراکز درمانی مرخص شده اند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی افزود: آزمایش ۲۷۱ نفر از موارد مشکوک نیز منفی گزارش شده است و هم اکنون ۱۱۱ بیمار مشکوک به ابتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های سطح استان بستری هستند.
وی خاطرنشان کرد: انجام دید و بازدیدهای مرسوم در آیین نوروز باعث گسترش شدید ویروس کرونا شده لذا قرنطینه خانگی به عنوان موثرترین راه برای قطع کردن زنجیره انتقال این ویروس بسیار توصیه می شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today
آخرین خبر خراسان شمالی در سروش :
http://sapp.ir/Bojnord.online
آخرین خبر خراسان شمالی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158597120C5179130f45