ایرنا/ ساکنان مناطق پایین دست سد استقلال میناب باید علاوه بر رعایت نکات ایمنی، همکاری لازم با بخشداران، دهیاران و گروه‌های امدادی منطقه جهت کاهش خسارات احتمالی انجام دهند.

فریدون همتی استاندار هرمزگان اظهار کرد: با توجه به بارش سامانه اخیر در استان و جنوب کرمان و هم‌چنین سیلابی شدن رودخانه میناب برای مدیریت سیلاب بخشی از حجم سیلاب از طریق دریچه‌های تحتانی و سرریز رها سازی می‌شود.
وی افزود: با اشاره به آبگیری کامل مخزن سد میناب در پی بارندگی اخیر از ورودی ۴۰۰۰متر مکعب آب در ثانیه به سد میناب خبر داد.
همتی با بیان اینکه به علت سرریز شدن سد میناب حدود ۳هزار متر مکعب آب در ثانیه به پایین دست تخلیه می‌شود،توصیه کرد: مردم حاشیه رودخانه‌ها برای تخلیه احتمالی آمادگی لازم را داشته باشند.
به گفته وی، هم اکنون سرپرست مدیریت بحران استانداری، مدیرعامل آب منطقه ای و مسوولان مربوطه در محل حضور دارند و توصیه و مراقبت‌های لازم به ساکنان در حال انجام است.
استاندار هرمزگان گفت: بیش‌ترین بارش در ایستگاه رهبران با ۲۲۱ میلیمتر بوده و از لحاظ دبی پیک سیلاب حدود ۵۰۰۰ متر مکعب در ثانیه مربوط به ایستگاه آبنمای رودان در سحرگاه دوشنبه ثبت شده است.
همتی یادآور شد: هر چند میزان آب با توجه به پایان بارندگی افزایش نخواهد داشت اما توصیه اکید می‌شود مردم از مسیر و محدود جریان آب سیلاب فاصله بگیرند و روستاهای حاشیه رودخانه برای تخلیه احتمالی آمادگی لازم را داشته باشند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today
آخرین خبر هرمزگان در سروش :
http://sapp.ir/Hormozgan.Online
آخرین خبر هرمزگان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159907840C378e037121