ایرنا/ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان البرز اعلام کرد: با راه اندازی آزمایشگاه تشخیص کرونا، روزانه یکصد نمونه در این استان مورد بررسی پزشکی قرار می گیرد.

دکتر حسن اینانلو معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان البرز اظهارداشت: تاکنون حدود ۲ هزارو ۳۰۰ نفر در استان البرز با علائم اولیه و قطعی کرونا در بیمارستان های استان بستری یا مورد تست کرونا قرارگرفته اند که حدود ۱۸۰ نفر بیماران مشکوک و قطعی کرونا جان خود را از دست داده اند.
وی درخصوص تناقض آماری درزمینه اعلام تعداد مبتلایان و جانباختگان کرونا در البرز گفت : با توجه به اینکه معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی به صورت دقیق مراحل تشخیص و درمان بیماران را انجام می دهد ، بنابراین آمار اعلامی این معاونت باید ملاک قرار گیرد.
اینانلو بیان داشت: ما در روز ۲ بار آمار مبتلایان ، بهبودیافتگان و مرگ و میرهای کرونا را در سطح استان داریم و آنها را به وزارتخانه اعلام می کنیم.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان البرز بیان داشت : در شرایط کنونی توسعه خطوط تولید کارخانه های مواد بهداشتی و ضدعفونی کننده می تواند فرصتی برای تامین نیازهای داخلی و صادرات به نقاط مختلف جهان به شمار رود که دانشگاه علوم پزشکی البرز در این زمینه صدورمجوزها را تسریع بخشیده است.
ویروس کرونا که به طور رسمی کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به بیش از۱۸۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af