ایرنا/ هواشناسی کردستان در خصوص ورود موج سرما به استان و کاهش دما اخطاریه صادر کرد و کشاورزان را به رعایت تمهیدات مقابله با سرمازدگی فرخواند.

علی پناهی، معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی کردستان در خصوص این اخطاریه گفت: بر اساس بررسی نقشه‌های هواشناسی با ادامه فعالیت سامانه بارشی هوای استان همچنان تا اوایل صبح فردا دوشنبه ناپایدار خواهد بود.
وی افزود: در این مدت بارش باران، وزش باد گاهی شدید، در ارتفاعات و مناطق سردتر استان بارش برف و دربرخی نقاط مه و کاهش دید پیش‌بینی می‌شود و با توجه به بارش برف و کولاک در ارتفاعات و گردنه‌های استان مشکلات تردد و لغزندگی جاده ها نیز رخ خواهد داد.
پناهی اضافه کرد: از فردا دوشنبه تا صبح پنجشنبه هوای استان نسبتا پایدار بوده و دمای حداقل هوا طی روزهای دوشنبه و به ویژه سه‌شنبه کاهش چهار تا ۶ درجه‌ای خواهد داشت و در اکثر نقاط استان یخبندان شبانه و اول صبح را شاهد خواهیم بود.
معاون توسعه و پیش‎بینی هواشناسی کردستان گفت: پیش بینی می‌شود حداقل دما در بخش شمالی، مرکزی و شرقی استان شامل سقز، زرینه ، بیجار، دیواندره، قروه، دهگلان، منطقه سارال و لیلاخ و با شدت کمتر در مناطق جنوبی استان شامل سنندج و کامیاران و مریوان به زیر صفر کاهش یابد.
وی اظهار کرد: کاهش دما و خطر سرمازدگی محصولات کشاورزی و باغات از مخاطره‌های این سامانه بوده و لازم است تمهیدات لازم در ارتباط با باغات، گلخانه ها و زنبورداری با توجه به توصیه کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی انجام بپذیرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34