تسنیم/ مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان از احتمال وقوع رانش کوه در این استان خبر داد.

رضا اسلامی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان اظهار داشت: تا امروز دوشنبه 4 فروردین طبق پیش‌بینی به‌طور متوسط 60 میلی‌متر بارندگی در استان گیلان را شاهد بودیم که میزان و شدت آن در برخی از ساعات روز و در برخی از شهرستان‌های استان قابل توجه بوده است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با بیان اینکه میزان بارش باران در شهرستان آستارا ظرف مدت 3 ساعت 35 میلی‌متر و در 24 ساعت 76 میلی‌متر گزارش شده است گفت: خوشبختانه با توجه به اینکه به دستگاه‌ها و فرمانداران گیلان در این باره آماده‌باش داده بودیم مشکلی تاکنون پیش نیامده است.
وی با اشاره به اینکه میزان بارش باران در شهرستان آستارا قابل توجه بوده است تصریح کرد: تمام مسئولان استان گیلان در این روزها تمام وقت پای کار بودند و توصیه ما به مردم این است که از توقف در حاشیه رودخانه‌ها پرهیز کنند.
اسلامی با بیان اینکه رانش کوه در این روزها امری طبیعی بوده و ممکن است در نقاط مختلف استان گیلان اتفاق افتد خاطرنشان کرد: استان گیلان کوهپایه بوده و بارش چند روزه باران موجب کاهش چسبندگی خاک رس و در نتیجه رانش کوه می‌شود که نیاز است مردم به این موضوع توجه کنند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با اشاره به اینکه فعلاً گزارشی مبنی بر خسارات ناشی رانش کوه دریافت نشده است ابراز داشت: با توجه به حجم بارش‌ها این واقعه دور از انتظار نیست لذا از مردم تقاضا داریم که در خانه بمانند تا مشکلی پیش نیاید.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today
آخرین خبر گیلان در سروش :
http://sapp.ir/Gilan.Online
آخرین خبر گیلان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160694272Cde52459bc0