ایرنا/ کارشناس اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: هوای این استان که از روز یکشنبه با کاهش نسبی دما همراه شده، هم اکنون سرد و مه آلود است.

حسین سلطانی، کارشناس اداره کل هواشناسی استان زنجان اظهار کرد: از صبح فردا ۵ فروردین ماه کمترین دما را در اغلب مناطق این استان خواهیم داشت.
وی با بیان اینکه روزهای شنبه و یکشنبه، هوای این استان تحت تاثیر سامانه بارشی نفوذ کرده به منطقه قرار گرفته و در اغلب مناطق زنجان شاهد ریزش برف و باران بودیم، اظهار داشت: این بارش‌ها تا اواخر وقت یکشنبه ادامه داشت و در مناطق کوهستانی و مستعد نیز کولاک برف را داشتیم.
سلطانی به کمینه و بیشینه دمای رخ داده در استان طی ۲۴ ساعت گذشته اشاره کرد و افزود: در مدت یاد شده، میزان دما در قیدار ۲- و ۳، زرین رود ۱- و ۷، خیرآباد ۰ و ۳، پری ۰ و ۵، فرودگاه زنجان ۰ و ۴، سجاس ۰ و ۵، صائین قلعه ۰ و ۴، گرماب ۰ و ۶، ابهر ۰ و ۵، زنجان ۰ و ۵، دانشگاه زنجان ۰ و ۶، باش قشلاق گرماب ۱ و ۷، دندی ۱ و ۷، فیله خاصه ۱ و ۷، خرمدره ۲ و ۳، نیک پی ۲ و ۷، حلب ۲ و ۹، ماه نشان ۴ و ۶، آببر ۵ و ۷، چورزق ۶ و ۱۰ و گیلوان ۶ و ۱۰، گزارش شد.
در حال حاضر، استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز به طور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقر هستند، داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شوند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd