فارس/ عدم پاسخگویی محیط زیست موضوعی است که بارها رخ داده، اما این بار مرگ یکی از گونه‌های کمیاب را در ایلام رقم زد.

استان ایلام با توجه به شرایط جغرافیایی دارای تنوع خاص زیستی است به طوری که گفته می‌شود بالغ بر 197 گونه پرنده در استان شناسایی شده است که شامل پرندگان، آبزی، کنارآبزی، خشک‌زی است.
پستانداران استان شامل 39 گونه‌ است که گونه جدیدی به نام گربه‌شنی در حیات وحش استان شناسایی و ثبت شده است، خزندگان موجود در استان شامل مارها با 25 گونه، سوسمار 18 گونه، دوزیستان 4 گونه که شامل دوگونه وزغ و دو گونه قورباغه و ماهی‌ها شامل 20 گونه است.
خبر تلف شدن «گربه سان» و یا شاید کارکال در ایلام به دلیل تعلل در مداوا شدن و عدم پاسخگویی کارشناس سامانه ۱۵۴٠ محیط زیست استان که گفتنی است گونه کمیاب بوده، موضوعی است که خبرنگار فارس به سراغ آن رفته است.
برخی از فعالان محیط زیست استان معتقد هستند سهل انگاری این سازمان در راستای حفظ محیط زیست امری طبیعی بوده و خواستار توجه بیشتر به حیات وحش شدند.

محیط زیست پاسخگو نیست/ محیط زیست برای لاشه گربه کمیاب به ما مراجعه کرد!
مهدی پوشکان فعال محیط زیست استان ایلام گفت: روز گذشته «گربه سان» خیلی زیبا که ظاهرا از گونه‌های نادر هم بود، در محور ایلام به سرابله که احتمال می‌رود بر اثر برخورد با ماشین به پشت گاردریل افتاده بود پیدا شد.
وی افزود: از زخمهای روی بدنش مشخص بود که چندین ساعت پیش این حیوان زخمی شده، «گربه سان» را جهت درمان به ایلام آوردم تا تحویل محیط زیست شود.
این فعال محیط زیست ادامه داد: در مسیر بارها و بارها با شماره سامانه ۱۵۴٠ محیط زیست استان تماس گرفتم ولی متاسفانه کسی پاسخ نداد، با منابع طبیعی استان نیز تماس گرفتم و گفتند که این موضوع مربوط به محیط زیست است و در حیطه کار ما نیست.
وی ادامه داد: بعد از رایزنی‌های مکرر با محیط زیست، سرانجام بعد از چند ساعت مامور این سازمان برای تحویل لاشه تلف شده مراجعه کرد.

تعلل در پاسخگویی محیط زیست دغدغه فعالان محیط زیست
تعلل در پاسخگویی از جانب محیط زیست موضوعی است که بارها توسط مخاطبان به خبرنگاران ما گزارش شده است، این موضوع یکی از دغدغه‌های فعالان محیط زیست است که این بار مرگ یک گونه کمیاب در ایلام را رقم زد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a