فارس/ مدیر سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی گفت: عرضه و فروش مواد غذایی فله توسط دوره‌گردها در حاشیه خیابان و جاده، با هر عنوانی ممنوع است و در صورت مشاهده با متخلف برخورد قانونی می‌شود.

علیرضا نوروزیان، مدیر سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی اظهار کرد: اهمیت و سلامت مواد غذایی فله و تأثیر آن بر سلامتی بر کسی پوشیده نیست و با توجه به شیوع کرونا ویروس در این ایام، عرضه هرگونه مواد غذایی فله توسط دوره‌گردها با هر عنوانی و در هر مکانی جدا ممنوع است.
وی اضافه کرد: از شهروندان تقاضا می‌شود تا از هیچ دوره‌گرد فروشنده مواد غذایی، خرید نکنند و از شهرداری‌ها و دهیاری‌ها نیز تقاضا می‌شود در صورت برخورد با این مسئله، برخورد قانونی را اعمال کنند.
مدیر سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی توصیه کرد: شهروندان در صورت خرید میوه‌جات و سبزیجات خود با استفاده از دستکش میوه‌ها را بچینند و توجه داشته باشند که پس از هرگونه خرید میوه و سبزی قبل از مصرف با دقت با از روش‌های متداول گندزدایی استفاده شود.
وی به رعایت نکات بهداشتی توصیه‌شده در جایگاه‌های سوخت اشاره کرد و افزود: دستورالعمل‌های لازم در مورد رعایت نکات ایمنی و بهداشتی به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ابلاغ‌شده است.
نوروزیان اضافه کرد: از شهروندان تقاضا می‌شود در حین سوخت‌گیری، ضمن رعایت نکات بهداشتی نهایت همکاری را با متصدیان جایگاه‌های سوخت داشته باشند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today
آخرین خبر خراسان شمالی در سروش :
http://sapp.ir/Bojnord.online
آخرین خبر خراسان شمالی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158597120C5179130f45