باشگاه خبرنگاران/ کارشناس سازمان هواشناسی از احتمال وقوع سیل و آبگرفتگی معابر شهری با توجه به شدت بارش باران در ۸ استان کشور خبر داد.

فریبا گودرزی، کارشناس سازمان هواشناسی از فعالیت سامانه بارشی در نیمه شرقی کشور خبر داد و گفت: با فعالیت سامانه بارشی در نیمه شرقی و دامنه های زاگرس، امروز بارش در استان های مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال خراسان جنوبی، سمنان، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان و شمال شرق اصفهان از شدت بیشتری برخوردار است.
وی نسبت به وقوع سیل در برخی استان‌ها هشدار داد و افزود: با توجه به شدت بارش باران در این ۸ استان احتمال وقوع سیل، طغیان رودخانه‌ها، آبگرفتگی معابر شهری، اختلال در تردد جاده‌های مواصلاتی و لغزندگی جاده‌های کوهستانی وجود دارد.
گودرزی با اشاره به اینکه امروز احتمال تگرگ برای شمال شرق دور از انتظار نیست، بیان کرد: فردا با تضعیف سامانه بارشی تنها در سواحل دریای خزر، شرق و شمال شرق بارندگی خواهیم داشت و به تدریج این سامانه اواخر وقت چهارشنبه از کشور خارج می‌شود.
این کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: طی امروز و فردا دما در نیمه شرقی کشور ۴ تا ۸ درجه کاهش می‌یابد، ضمن آنکه آب‌های جنوب کشور طی این ۲ روز مواج خواهند بود.

آسمان تهران تا بعدازظهر بارانی است
گودرزی درباره آخرین وضعیت آب و هوای تهران بیان کرد: امروز آسمان تهران ابری، گاهی وزش باد و تا بعدازظهر احتمال بارش پراکنده همراه با رگبار و رعد و برق وجود دارد.
این کارشناس سازمان هواشناسی در پایان تصریح کرد: بنابر نقشه‌های هواشناسی دمای تهران به طور متوسط ۵ تا ۱۰ درجه کاهش می‌یابد.