فارس/ رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: روزانه ۶۵ هزار بطری مواد ضدعفونی در چهار خط تولید کارخانجات استان تولید می‌شود.

محمد دره‌وزمی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان اظهار داشت: بعد از شیوع ویروس کرونا در کردستان، چهار خط تولیدی کارخانجات استان در سقز و سنندج به خط تولید مواد ضدعفونی‌کننده دست تغییر یافت.
وی بیان کرد: ظرفیت تولید این چهار واحد ۶۵ هزار بطری در روز است که فعال هستند و به تولید ادامه می‌دهند که اگر الکل اتانول موردنیاز آنها تامین شود در دو شیفت کاری ظرفیت تولید ۱۱۵ هزار بطری در روز را دارند و نه تنها نیاز کردستان، بلکه نیاز استان‌های همجوار را نیز برطرف خواهیم کرد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان افزود: اکل اتانول ۹۶ درصد مواد اولیه اصلی تولید مواد ضدعفونی است که ۷۵ هزار لیتر برای استان تامین شده است.
به گفته وی، تاکنون ۵۷ هزار لیتر الکل وارد استان شده که بیش از ۳۰ هزار لیتر آن مصرف شده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان خاطرنشان کرد: در مجموع با مصرف ۵۷ هزار لیتر الکل در استان، ۱۸۰ هزار بطری مواد ضدعفونی ۵۰۰ سی‌سی، ۴۰۰ سی‌سی و ۲۵۰ سی‌سی در استان تولید می‌شود.
وی ادامه داد: مشکلی در خصوص مواد ضدعفونی‌کننده در کردستان نداریم، جدای از اینکه تمامی داروخانه‌های استان شارژ شده‌اند، در انبار خط تولید واحدهای تولیدی نیز موجودی داریم.
وی گفت: تنها دغدغه ما دسترسی درست و به موقع مردم به مواد ضدعفونی است که نیاز به همکاری داروخانه‌ها دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34