فارس/ رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کردستان گفت: ترددهای درون‌شهری بعد از اجرای برخی طرح‌های محدودیت تردد در مرکز و سایر شهرستان‌های استان کاهش پیدا کرد.

برزو مرادی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کردستان اظهار کرد: با اجرای طرح زوج و فرد ویژه خودروها در همه خیابان‌ها و معابر شهری سنندج که توسط ستاد مقابله با کرونا مصوب شد، نسبت به سال قبل میزان تردد کاهش قابل‌توجهی پیدا کرده است.
وی تصریح کرد: انتظار این بود که مردم بیشتر به توصیه‌های پزشکی توجه کنند و با جدی گرفتن شیوع این ویروس ترددها را به حداقل ممکن برسانند.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کردستان خاطرنشان کرد: وقتی مسؤولان کشور این همه حساسیت نشان می‌دهند لازم است همه مردم این محدودیت‌ها را رعایت کنند.
مرادی افزود: در مورد شهرستان سقز که به نسبت سایر شهرستان‌های استان در بحث کروناویروس آلودگی بیشتر دارد ستاد مقابله با کرونای سقز اعلام کرد که تردد در تعدادی از میادین و خیابان‌ها را محدود کنیم که این کار انجام می‌شود.
وی اذعان کرد: در داخل هسته مرکزی شهر سقز 3 خیابان با توجه به اینکه خطرپذیری برای ابتلای این ویروس در آنها زیاد است با تصمیم مسئولان اعمال محدودیت تردد شده است و این محدودیت تا اطلاع ثانوی ادامه خواهد شد.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کردستان افزود: الان باید همه دست به دست هم بدهیم و با هشتک در خانه بمانیم ویروس کرونا را شکست دهیم، اما متاسفانه به خاطر طولانی‌شدن مدت قرنطینه خانگی برخی‌ها به ویژه در شهر سقز که یکی از کانون‌های ویروس کرونا است این موضوع را رعایت نمی‌کنند.
وی با اشاره به تلاش مسئولان و رسانه‌ها برای حساس کردن مردم نسبت به اهمیت موضوع و ضرورت در خانه ماندن گریزی زد و گفت: اگر بحث خود قرنطینه‌گی نداشته باشیم مشکلات جدی‌تری پیش می‌آید و زمان ماندگاری این بیماری در استان بیشتر و بیشتر خواهد شد.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کردستان در پاسخ به این سوال که برای اعمال قانون برای افرادی که در فرایند اجرای طرح زوج و فرد تخلفی مرتکب شوند به چه صورتی است، اذعان داشت: تخلفات رانندگی در این زمینه به دو صورت از طریق سامانه‌ها و هم پرسنل راهنمایی رانندگی در سطح شهر انجام می‌شود.
وی افزود: با توجه به اینکه زیرساخت اولیه این طرح خیلی مهیا نبود و اولین بار است این طرح در سنندج اجرا می‌شود و تعدادی از مردم مستثنا از این طرح هستند از دوربین ها عملا استفاده نمی کنیم و اعمال قانون توسط نیروها در سطح شهر مستقر هستند انجام می‌گیرد.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کردستان اضافه کرد: البته براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته در این طرح افراد متخلف متوقف نمی‌شوند اعمال قانون انجام بعد از گذر از این بحران به افراد اعلام می‌شود.
مرادی گفت: البته استثناهایی در این زمینه در مورد کادر بیمارستانی و غیره وجود دارد که در اعمال قانون در طرح زوج و فرد تردد خودرویی اعمال خواهیم کرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34