فارس/ فرماندار اسلام‌آباد غرب از تعطیلی تمامی مراکز خرید و عرضه کننده کالاهای غیرضروری تا 15 فروردین‌ماه برای جلوگیری از اجتماع مردم و قطع چرخه ویروس کرونا در این شهرستان خبر داد.

جهانبخش حیدری، فرماندار اسلام‌آباد غرب اظهار کرد: ان‌شاءالله با همکاری اصناف و بازاریان شهر اسلام‌آباد غرب تمامی مراکز خرید و عرضه کننده کالاهای غیرضروری تا 15 فروردین‌ماه برای جلوگیری از اجتماع مردم و قطع چرخه ویروس کرونا تعطیل شوند و نظارت‌ها بر اصناف عرضه مواد غذایی و بهداشتی شهرستان بیش از پیش تشدید شود.
وی افزود: 12 مورد ابتلا به ویروس کرونا در شهرستان گزارش شده که اکثرا یا بر اثر مسافرت به شهرهای آلوده و یا پذیرفتن مهمان از مناطق ابتلا به ویروس کرونا بوده است.
فرماندار اسلام‌آباد غرب از مردم شهرستان خواست تا در خانه بمانند و آموزش‌ها و تذکرات بهداشتی را جدی گرفته و دقیقا رعایت کنند تا زنجیره انتقال ویروس کرونا شکسته شود.
حیدری تصریح کرد: همه مردم باید وضعیت کنونی راجدی گرفته و با اقدامات پیشگیرانه در راستای حفظ سلامت خود و دیگران بکوشند، زیرا تهدید ویروس کرونا جدی‌ است و هیچ کس نباید خود را مصون از خطر آن بداند.
وی افزود: اسلام آبادغرب دومین شهرستان بزرگ استان است و به علت واقع شدند در نقطه اتصال چندین استان و شهرستان بیش از جاهای دیگر در معرض شیوع این بیماری‌ست، لذا تقاضا دارد مدیران دستگاه‌ها و همه شهروندان در یک همکاری هماهنگ در راستای صیانت از سلامت مردم و پیشگیری از اشاعه ویروس کرونا فعال‌تر از گذشته ظاهر شوند.
حیدری عنوان کرد: اگر مجالس ترحیم و عزاداری‌ها در مقطع کنونی مانند گذشته برگزار شوند، وجود آن‌ها می‌تواند برای سلامتی مردم خطرساز باشد، لذا از آن‌جایی که حفظ سلامتی در حال حاضر مهمترین اولویت است انتظار دارد صاحبان عزا از برگزاری چنین مراسماتی جدا خوداری کنند.
فرماندار اسلام‌آباد غرب تصریح کرد: برمراکز فروش مرغ زنده و دیگر اماکنی که به‌خاطر عدم رعایت بهداشت و نداشتن پروانه کسب پلمب شدند نظارت بیشتری صورت گیرد و در صورت فک پلمب با خاطیان برخورد قانونی صورت پذیرد.
وی با اشاره به تهدید برخی رفت و آمدها برای سلامت مردم در شهرستان، تصریح کرد: دستگاه‌های مربوطه مدام وضعیت قرمز شهرستان را به مردم یادآوری کنند تا ایجاد آرامش کاذب برای مردم پیش نیاید و مردم قرنطینه خانگی را نشکنند و در اجتماعات حاضر نشوند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
http://sapp.ir/Kermanshah.online
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159186944C9707a58246