ایرنا/ رییس جمهور روز دوشنبه در جریان یک ویدئو کنفرانس با استاندار مرکزی در جریان وضعیت بیماری کرونا و اقدامات انجام شده در این خصوص قرار گرفت.

حسن روحانی، رییس جمهور در این ویدیو کنفرانس که در بیمارستان آیت‌الله خوانساری اراک و با حضور استاندار و مسوولان درمانی استان برقرار شد، گفت: به طور قطع خداوند کمک می‌دهد و از این روزهای سخت عبور خواهیم کرد.
وی به به تمام کادر درمانی و دست‌اندرکاران مقابله با ویروس کرونا سلام رساند و افزود: افتخارات این عزیزان در تاریخ برای همیشه ثبت می‌شود.
استاندار مرکزی نیز گفت: انگیزه، ایثار و فداکاری در کادر درمانی استان برای درمان بیماران مبتلا به کووید ۱۹ موج می‌زند و همه قدردان این زحمات هستیم.
سیدعلی آقازداه افزود: در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا در استان مرکزی دستگاه‌های متعدد دولتی، نهادها و مردم بسیج شده‌اند اما به واقع کادر درمانی و خدماتی مراکز درمانی این استان از انگیزه بالایی برخوردارند و به دیگران نیز روحیه می‌دهند.
وی بیان کرد: بسیاری از پرستاران و کادر درمانی استان مرکزی از گذشته مطالبات و انتظاراتی داشتند اما با شیوع این بیماری تمام مشکلات و انتظارات خود را کنار گذاشتند و با جان و دل برای سلامت مردم آمده‌اند و از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند.
استاندار مرکزی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی اراک با مدیریت نیروی جوان، دانشکده علوم پزشکی خمین و دانشکده علوم پزشکی ساوه تاکنون در امر مقابله با این بیماری خوش درخشیده‌اند و انتظار است دولت نگاه ویژه به این استان و حل مشکلات داشته باشد و در آینده نزدیک شاهد یک جشن پس از شکست کرونا در مراکز درمانی باشیم.
بر اساس آخرین آمار، ۸۸۲ نفر تاکنون در استان مرکزی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که ۵۴۴ نفر از بیماران بهبود یافته و ترخیص شده‌اند و ۱۲۸ بیمار نیز در بیمارستان‌ها مراحل درمانی را سپری می‌کنند.
تاکنون ۵۲ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در استان مرکزی جان خود را از دست داده‌اند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f