ایرنا/ مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: با توجه به بارش‌های رگباری ۲۴ ساعت گذشته و جاری شدن سیلاب ۱۱۵ نفر توسط نیروهای امدادی و عملیاتی استان امدادرسانی شدند و ۱۲ نفر از مرگ حتمی نجات یافتند.

سید ابوالحسن میرجلیلی مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: هیچ گونه تلفات جانی ناشی از بارندگی تاکنون در استان گزارش نشده است.
وی اظهار داشت: ۱۹ واحد مسکونی دچار آب‌ گرفتگی شد که امدادگران بلافاصله وارد عمل شدند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: روان آب و سیلاب به ایل‌راه‌های عشایری و برخی قنوات کشاورزان خسارت وارد کرده که اکیپ‌های ارزیابی برای برآورد خسارت و جمع‌بندی در حال بررسی میدانی هستند.
وی ادامه داد: سدهای استان به صورت ۲۴ ساعته رصد می‌شود و مشکل خاصی در حال حاضر وجود ندارد.
میرجلیلی گفت: ستاد مدیریت بحران استان امروز به ریاست استاندار تشکیل و بر ضرورت اطلاع رسانی دقیق به روستاییان، عشایر و کشاورزان به منظور پیشگیری از بروز خسارت ناشی از بارندگی تاکید شد.
وی گفت: بارش تگرگ را در برخی شهرستان‌ها از جمله زیرکوه با حجم بزرگ داشتیم که خساراتی را به بعضی خودروها وارد کرده است.
وی تصریح کرد: براساس اعلام سازمان هواشناسی اوج بارش‌ها تا فردا صبح در شرق کشور و خراسان جنوبی ادامه دارد و ۹۳ تیم امدادی و عملیاتی تا صبح چهارشنبه در استان آماده‌باش هستند.
وی گفت: مردم هشدارهای هواشناسی و توصیه‌ها را جدی بگیرند و از جمله اینکه در حریم و بستر رودخانه‌ها قرار نگیرند، از مسافرت‌های غیرضروری خودداری کنند و کشاورزان و باغداران نسبت به استحکام محل مستحدثات اقدام کنند.
سامانه بارشی که از روز شنبه دوم فروردین در خراسان جنوبی فعال شد امروز در اغلب نقاط استان شدت گرفته و در برخی شهرستان‌ها موجب جاری شدن روان آب شده است.
براساس اعلام سازمان هواشناسی بارش‌های پرحجم امروز (دوشنبه) و فردا در نوار شرقی از جمله خراسان جنوبی و بخش‌هایی از مرکز و شمال‌ شرق کشور فعال است و شدت می‌گیرد.
همچنین دمای هوا در هفته جاری به طور قابل ملاحظه کاهش می‌یابد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7