صدا و سیما/ سرپرست اداره کل هواشناسی البرز گفت: میزان بارش در سال آبی۹۸ ،در البرز ۳۰۰/۹ میلی متر بوده است.

آرش بهاروند احمدی، سرپرست اداره کل هواشناسی استان البرز با بیان این که میزان بارش در سال آبی۹۸، از ۹۸/۷/۱ تا ۹۸/۱۲/۲۱ در البرز ۳۰۰/۹ میلی متر بوده است، گفت: میزان بارش‌ها در سال آبی گذشته البرز، ۳۰۳/۵ میلی متر بوده و این تفاوت بارش با بارندگی مختصر جبران خواهد شد.
وی با بیان این که بیشترین میزان بارندگی‌های سال آبی ۹۸ البرز به شهرستان کرج تعلق داشت، افزود: پارسال ۳۵۵/۶ میلی متر در شهرستان کرج بارش گزارش شده است .
سرپرست اداره کل هواشناسی استان البرز با اشاره به این که کمترین میزان بارش استان در سال ۹۸ مربوط به شهرستان‌های نظرآباد و اشتهارد است، گفت: میزان بارندگی در نظرآباد ۲۵۰ میلی متر و در شهرستان اشتهارد ۲۵۹ میلی متر بوده است.
بهاروند در ادامه گفت: باوجود این که سال ۹۸ برای نظر آباد و اشتهارد کم بارش تر از سایر شهرستان‌های البرز بود، اما میزان بارش این دو شهرستان در مقایسه با سال گذشته بیشتر بوده و توانستند سال آبی ۹۸ را تامین کنند.
وی افزود: هرچند کرج بیشترین میزان بارش را در سال ۹۸ داشته، اما ۷۴ درصد از آب خود را تامین کرده است.
سرپرست اداره کل هواشناسی استان البرز گفت: نسبت بلند مدت بارش البرز نیز ۲۳۱/۸ میلی متر ثبت شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af