ایرنا/ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: براثر بارندگی‌های شدید شبانه روز گذشته که منجر به جاری شدن سیلاب شد مسیر ارتباطی ۹۱ روستای شهرستان‌های میرجاوه و تفتان را بست.

ایوب کرد، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان اظهار کرد: سیلاب اخیر علاوه‌ بر قطع راه ارتباطی روستاهای ذکر شده سبب تخریب مسیرهای فرعی میرجاوه - جون آباد و چاه احمد- گوهر کوه و آب بردگی جاده در مسیر کورین - قلعه بید شد.
وی ادامه داد: بعد از هشدارهای اداره‌کل هواشناسی سیستان و بلوچستان مبنی بر ورود سامانه بارشی قوی به استان مجموعه اقدامات لازم در این زمینه انجام شده و راهداران آمادگی کامل برای مقابله با سیل احتمالی را داشتند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان بیان کرد: با توجه به تجربیات قبلی و پیش‌بینی بارش‌های بهاری اقدامات لازم از قبیل لوله گذاری در نقاط موردنیاز و پاکسازی دهانه پل‌ها در زمستان سال گذشته انجام شد.
وی تاکید کرد: تلاش همکاران ما به صورت شبانه روزی برای بازگشایی هر چه سریعتر مسیرهای بسته شده، ادامه دارد.
کرد گفت: با توجه به لزوم انجام اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در کنار شرایط متغیر جوی خودداری از انجام ترددهای برون شهری ضرورت دارد.
وی خاطر نشان کرد: سامانه تلفنی ۱۴۱ مرکز مدیریت راه‌ها در طول شبانه روز آماده پاسخگویی تلفنی به هموطنان در خصوص وضعیت راه‌ها و شرایط جدی حاکم در مسیرهاست.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c