باشگاه خبرنگاران/ دادستان پلدختر گفت: بر اساس مصوبه ستاد شهرستانی مبارزه با کرونا تمام اصناف این شهرستان تا اطلاع ثانوی تعطیل شدند.

مرید شیخی، دادستان پلدختر اظهار داشت: شورای تامین و سلامت شهرستان در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، تصمیم گرفت تمام صنوف به جز فروشگاه‌های مواد غذایی، بهداشتی و مغازه‌هایی که فعالیت آنان برای رفاه شهروندان ضروری است، تا اطلاع ثانوی تعطیل شوند.
شیخی با بیان این که مصوبه ستاد شهرستانی مبارزه با کرونا برای تمام افراد لازم الاجرا است افزود: چنانچه متصدیان و صاحبان صنوف تمکین نکنند، برابر قوانین و به اتهام تهدید علیه بهداشت عمومی با همکاری نیروی انتظامی و توسط اداره صنعت و معدن و تجارت برخورد و اقدام به پلمپ مغازه‌های آن‌ها خواهد شد.
او گفت: تمام اصناف و بازاریان با درک شرایط حساس کنونی کشور در قطع زنجیره شیوع و انتقال بیماری کرونا نسبت به تعطیلی واحد‌های صنفی خود همکاری و همراهی لازم را با اداره صمت و نیروی انتظامی داشته باشند.
دادستان پلدختر باهشدار به اصنافی که از مصوبه ستادمبارزه با کرونا سرپیچی کنند، افزود: متاسفانه تعداد اندکی از مغازه داران از مصوبه شورای تامین و سلامت شهرستان تمکین نکردند که دستگاه قضا اقدام به پلمب مغازه‌های آنان کرد.
شیخی یادآور شد: مغازه‌هایی که پلمب شدند تحت هیچ عنوانی حق فک پلمپ را ندارند، در غیر این صورت بر اساس ماده ۵۴۳ قانون مجازات اسلامی با آن‌ها برخورد می‌شود.
او افزود: برای حسن اجرای مصوبه ستاد مبارزه با کرونا، تیمی متشکل از دادستانی، نیروی انتظامی، شبکه بهداشت و اداره صمت تشکیل شود و در صورت مشاهده عدم تمکین در رعایت این قانون، با متخلفان برخورد قانونی صورت گیرد.
دادستان پلدختر با بیان این که دستگاه قضایی با محتکران اقلام بهداشتی برخورد می‌کند گفت: با کسانی که اقدام به احتکار و گرانفروشی محصولات بهداشتی به ویژه دستکش، ماسک و مواد ضدعفونی کنند، به طور قطع برخورد خواهد کرد.
شیخی از شهروندان خواست درصورت مشاهده، موارد را اطلاع دهندتا با متخلفان برخورد قانونی صورت گیرد و دادستانی به عنوان مدعی العموم مطالبه گر خواست شهروندان است و درصورت کشف هرگونه احتکارو یا گرانفروشی با تضییع کنندگان حقوق عامه و اخلالگران نظام اقتصادی برخورد شدید می‌کند.
او با بیان این که، عقد قرارداد واحد‌های مسکونی به افراد غیربومی در پلدختر توسط مشاوران املاک ممنوع است یادآور شد: در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا مشاوران املاک شهرستان اجازه هر گونه اجاره و یا رهن خانه به افراد غیربومی را ندارند در صورت مشاهده دادستانی با آن‌ها برخورد می‌کند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today
آخرین خبر لرستان در سروش :
http://sapp.ir/Lorestan.Online
آخرین خبر لرستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157614080C3b49475ad9