ایسنا/ وزارت بهداشت در گزارشی رسمی از آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کردستان اعلام کرد آزمایشات انجام شده تا امروز دوشنبه چهارم فروردین ماه از ۶۹۰ مورد افراد مشکوک، نشان می‌دهد که ۲۶۵ مورد مثبت و ۳۷۸ مورد آن منفی بوده است.

بنا به اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان، خوشبختانه کردستان جزء ۱۱ استانی است که با همکاری و رعایت هم استانی‌ها توانسته است که جهش شیب اپیدمی را ثابت نگه دارد که البته کاهش شیب اپیدمی به این معنی نیست که با بهبود وضعیت کنترل بیماری روال زندگی عادی بشود بلکه باید باثبات‌تر و باانگیزه بیشتر در جهت رفتارهای پیشگیرانه اقدام کنیم.
به گفته کادر درمانی استان، اگر مردم موازین قطع زنجیره را رعایت نکنند در طی پنج روز تعداد مبتلایان دو برابر خواهد شد.
مسئولان دولتی می‌گویند کرونا در کردستان از ۲۰ بهمن ماه سال ۹۸ و در جریان برگزاری یک آیین ختم در مسجدی در سقز، نخستین افراد را آلوده کرد.
در این راستا شهرستان سقز که اکنون با ۹۴ مورد همچنان در صدر شهرستان های آلوده استان است، بازارها و ادارات به تعطیلی و قرنطینه کشیده شده و محدودیت تردد نیز در این شهر ادامه دارد.
بر اساس آمار دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان تا چهارم فروردین ماه، موارد مثبت به تفکیک شهرستان ها ۹۴ نفر در سقز، ۵۵ نفر در بانه، ۵۳ نفر در سنندج، ۱۸ نفر در قروه، ۱۰ نفر در کامیاران، ۱۵ نفر در بیجار، ۱۰ نفر دیواندره، ۶ نفر در مریوان، دو نفر در دهگلان و دو نفر در سروآباد اعلام شده است.
امروز چهارم فروردین ماه تاکنون تعداد کل نمونه های آزمایش شده ویروس کرونا از ۶۶۰ مورد افراد مشکوک نشان می‌دهد که ۲۶۵ مورد مثبت و ۳۷۸ مورد آن منفی بوده است.
همچنین تاکنون در کردستان ۲۹ نفر به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده اند؛ که به تفکیک در شهرستان سقز ۱۲ نفر، قروه ۳ نفر، سنندج ۳ نفر، بانه ۵ نفر، بیجار دو نفر، کامیاران دو نفر و مریوان دو نفر بوده است و در حال حاضر ۱۶۵ نفر در سطح بیمارستان های استان بستری هستند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34