ایرنا/ مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: با اجرای طرح بازرسی سلامت در مبادی ورودی و خروجی استان تاکنون ۸۲۶ مسافر مبتلا به علایم اولیه کرونا شناسایی شده اند.

مجتبی احمدی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی اظهار کرد: اجرای طرح بازرسی سلامت در مبادی ورودی و خروجی شهرهای خراسان رضوی از ۲۵ اسفند گذشته در قالب ۴۸ پایگاه سنجش آغاز شده است.
وی ادامه داد: ظرف این مدت تا صبح امروز چهارم فروردین سرنشینان ۱۴۵ هزار و۷۴۶ دستگاه خودرو مورد ارزیابی سلامتی و تب‌سنجی قرار گرفتند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: ۴۰۰ هزار و ۶۴۶ مسافر سرنشین این خودروها غربالگری و پایش سلامت شدند. از این تعداد ۸۱۶ نفر علایم اولیه بیماری کرونا و تبدار بودند لذا به مراکز درمانی و بیمارستان هدایت شدند.
احمدی با اشاره به افزایش ظرفیت خودرویی در قالب اجرای این طرح از دیروز تا امروز اظهار کرد: خودروهای فعال در قالب اجرای این طرح از ۱۷ به ۲۰ دستگاه آمبولانس، از ۱۸ به ۲۷ خودروی کمک‌دار امدادی و از ۲۴ به ۳۵ خودروی سبک با حضور و خدمت‌رسانی بیش از ۲۷۱ نیروی امدادی که به صورت شبانه‌روزی مشغول خدمت‌رسانی هستند افزایش یافته اند.
وی افزود: تب سنجی شاخص تایید سلامت قطعی افراد در خصوص ابتلای به کرونا نیست و مردم به این نکته توجه داشته باشند که برخی علایم این بیماری با تاخیر بروز می کند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید