باشگاه خبرنگاران/ معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه خوشبختانه در چند روز گذشته موارد ابتلا به حالت پایدار یا کاهنده رسیده است، از کاهش شتاب آلودگی در برخی استان‌های اولیه مثل قم و گیلان خبر داد.

علی‌اکبر حقدوست، معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جلسه ستاد ملی کرونا اظهار کرد: خوشبختانه به لطف خدا در چند روز گذشته موارد ابتلا به حالت پایدار یا کاهنده رسیده است و برخی استان‌های اولیه مثل قم و گیلان شتاب آلودگی‌شان رو به کاهش است.
وی افزود: روند افزایشی برخی استان‌های جدید مانند اصفهان تا حدودی مازندران، خراسان رضوی و آذربایجان شرقی بیش از متوسط شتاب کشوری است.
حقدوست ادامه داد: استان‌های خراسان رضوی و آذربایجان شرقی میزان آلودگی‌شان نسبت به استان‌های هم‎سطحشان پایین‌تر است ولی میزان شتاب افزایشی آن‌ها بالاست.
وی در پاسخ به سوال رییس جمهور مبنی بر اینکه آیا پیک بیماری در کشور خواهیم داشت، افزود: بر اساس محاسبات و اعداد و ارقام باید پیک جدیدی در کشور داشته باشیم اما خوشبختانه در ۵۰ درصد از استان‌های کشور با مداخلات انجام‌گرفته آلودگی در آن مناطق زیاد گسترش پیدا نکرده است.