ایرنا/ استاندار اردبیل از آغاز تولید ماسک n95 توسط فناوران جوان در این استان خبر داد.

اکبر بهنامجو، استاندار اردبیل در مراسم آغاز تولید خط تولید این ماسک با بیان اینکه این واحد تولیدی با ابتکار جوانان فناور استان راه‌اندازی شده، افزود: تولید روزانه آن دستکم ۱۰ هزار عدد ماسک ۹۵n بوده و در آینده نزدیک توسعه خواهد یافت.
وی اظهار کرد: با توسعه خط تولید این کارخانه نیاز صد در صدی مراکز بیمارستانی و درمانی به طور کامل در سراسر استان تامین میشود.
بهنامجو اضافه کرد: در تامین نیازهای شخصی کادر درمانی استان کمبودی نداریم و بدون وابستگی به جایی این تجهیزات و لوازم بیمارستانی را در داخل استان تولید می‌کنیم.
او با اشاره به تولید محدود ماسک سه‌لایه و جراحی در استان گفت: تا چند روز آینده خط تولید ماسک سه لایه هم در این واحد راه‌اندازی می شود.
به گفته استاندار اردبیل، این ماسک‌ها مختص بیمارستان بوده و نیازی به استفاده مردم از این ماسک‌ها نیست.
وی با بیان اینکه نیاز بیمارستان‌های استان ماسک و لباس بوده، افزود: لباس مخصوص نیز به تعداد روزانه ۱۴ هزار دست تولید می شود و در این خصوص نیز نیازی به خارج از استان نداریم.
بهنامجو با بیان اینکه نیروهای درمانی سرمایه ما هستند، افزود: این قشر در جبهه اول مبارزه با کرونا حضور دارند و باید نیازهای ضروری آن‌ها تامین شود.
استاندار اردبیل با اشاره به مشارکت مناسب اصناف و مردم در رعایت نکات پیشگیرانه افزود: با ادامه روند فعلی و تعطیلی مراکز کسب و کار امید می‌رود سیر نزولی این بیماری در استان آغاز شود.
او بیان کرد: ۹۰ درصد مردم علی‌رغم سختی‌ها برای پیشگیری از کرونا در استان همکاری کرده و مغازهها و بانک‌ها تا ۱۵ فروردین تعطیل بوده و ادارات نیز تنها با کمتر از ۱۰درصد نیروی کار به صورت شیفتی فعال خواهند بود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253