فارس/ فرماندار طرقبه شاندیز گفت: بارش باران طی ۲۴ ساعت گذشته سبب تخریب واحد مسکونی و دامداری در روستای تجر بخش طرقبه و ریزش کوه و نیز مسدود شدن بخشی از جاده در روستای اردمه در این شهرستان شد.

سید حسن حسینی، فرماندار طرقبه شاندیز بیان کرد: بر اثر بارش باران طی ۲۴ ساعت گذشته در شهرستان، دو واحد مسکونی و دامداری در روستای تجر بلوک اردمه، بخش طرقبه بر اثر طغیان و سیلاب رودخانه مجد تخریب شد.
وی تصریح کرد: نفوذ آب به پایه‌های ساختمان سبب تخریب شده و در این حادثه، یک راس گاو و سه راس گوسفند، تلف شدند، همچنین طبق برآوردهای انجام شده بیش از ۱۰۰ میلیون تومان به واحدهای مسکونی و دامداری خسارت وارد شده است که پیگیری‌هایی انجام می‌شود تا بخشی از خسارت وارده از محل هزینه‌های بحران تامین شود.
فرماندار طرقبه شاندیز افزود: بر اثر ریزش کوه در روستای اردمه در طرقبه بخشی از جاده مسدود شده بود که هم اکنون بازگشایی شده است.
حسینی تاکید کرد: هم اکنون مدیریت بحران طرقبه شاندیز در آماده‌باش کامل است تا در صورت بروز مشکل، کمک‌رسانی‌های لازم را داشته باشد.
وی اظهار کرد: مردم از تردد و اتراق در حریم رودخانه‌های طرقبه شاندیز پرهیز کنند، همچنین از مردم سایر شهرهای کشور تقاضا داریم به دلیل احتمال طغیان و سیلاب رودخانه‌های این شهرستان و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا به طرقبه شاندیز سفر نکنند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید