ایرنا/ معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: از آغاز شیوع بیماری کرونا در این استان یک‌هزار و ۱۸۳ نفر در مراکز درمانی بستری که تاکنون بخش عمده‌ای از این تعداد ترخیص شده‌اند و در زمان حاضر ۳۵۹ بیمار تحت مراقبت‌های لازم قرار دارند.

جواد تاج کی، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان اظهار کرد: طی روز گذشته با افزوده شدن ۲۰ بیمار مثبت کرونایی مجموع بیماران این استان تاکنون به ۴۱۴ نفر رسیده است که همکاری مردم در کاهش تعداد مبتلایان بسیار اثر گذار است.
وی با اشاره به تامین اقلام پیشگیرانه بیماری کرونا در سطح استان نیز اضافه کرد: با کارهای انجام گرفته کمبودی در مورد این اقلام وجود ندارد، چرا که فاکتورهای صادر شده برای داروخانه‌ها برگشت داده شده که دلیل آن وجود اقلام یاد شده در داروخانه‌ها بوده است.
این مسؤول ادامه داد: بر این اساس، انواع ضد عفونی کننده ها در همه داروخانه های استان تامین و توزیع شده که این روند همچنان ادامه خواهد یافت.
تاج کی افزود: یکی از معضلات نبود دستکش یکبار مصرف در داروخانه های این استان بود که با اقدامات انجام گرفته تولید و توزیع این مهم نیز از هفته گذشته آغاز شده و به حد نیاز در این مراکز موجود است.
وی اظهار داشت: امسال به لحاظ شرایط حاکم به تمامی داروخانه ها اجازه داده شد در تمامی ایام تعطیلات نوروزی فعال و به خدمات رسانی مشغول باشند.
او همچنین یادآور شد: پیک بیماری کرونا در این استان طی هفته گذشته بود اما احتمال دارد با گسترش شیوع این بیماری در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی اعلام شده از سوی مردم، به طور حتم مشکلاتی ایجاد خواهد شود که از جمله آن می توان به کاهش پذیرش در بیمارستان ها و کمبود نیروی انسانی اشاره کرد.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان ادامه داد: هم اکنون در بیمارستان های استان ظرفیت خالی برای پذیرش بیماران کرونایی وجود دارد و هنوز همه تخت ها اشغال نشده اند.
این مسؤول ادامه داد: نقاهتگاه های راه اندازی شده در حد استاندارد تجهیز شده اند که برای هر ۵۰ تخت پرستار و امکانات تجهیزاتی، دارو، پزشک و غیره در نظر گرفته شده و در این میان بیماران پس از ترخیص از بیمارستان نمی توانند در منزل باشند و در این مکان تا رسیدن به وضعیت ثبات تحت نظر قرار می گیرند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd