فارس/ بررسی‌ها از آخرین آمارهای در دسترس از ویروس کرونا در استان سمنان نشان می‌دهد جمعیت قابل‌توجهی از مردم این استان تا امروز به این ویروس مبتلا شده‌اند.

بررسی‌های خبرگزاری فارس از آخرین آمارهای در دسترس از ویروس کرونا در استان سمنان حاکی از ابتلای ۶۷۱ نفر تا روز چهارم فروردین‌ماه امسال است.
داده‌کاوی نشان می‌دهد جمعیت قابل‌توجهی از مردم این استان تا امروز به این ویروس مبتلا شده‌اند و سمنان، نخستین استان در جدول ابتلا به ویروس کرونا در کشور بر اساس رعایت اصول مقایسه‌ای و تناسب ابتلا- جمعیت است.
از مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در استان سمنان، ۳۶۵ نفر در شهرستان‌های سمنان، دامغان، گرمسار، مهدی‌شهر، سرخه و آرادان گزارش شده است که زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان هستند.
همچنین ۳۰۶ نفر در شهرستان‌های شاهرود و میامی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود خدمات دریافت می‌کنند.
از مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در استان سمنان، ۵۱۱ نفر از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و این معادل، ۷۶.۱ درصد کل افرادی بوده که آزمایش آنها مثبت اعلام شده است.
بر اساس داده‌کاوی خبرنگاران فارس، از مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در ۶ شهرستان سمنان، دامغان، گرمسار، مهدی‌شهر، سرخه و آرادان، ۲۸۱ نفر و در دو شهرستان شاهرود و میامی نیز ۲۳۰ نفر از بیمارستان‌ها با بهبودی کامل ترخیص شده‌اند.
متأسفانه در استان سمنان تا امروز، ۷۱ نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند که این معادل ۱۰.۵ درصد کل افرادی بوده که آزمایش آنها مثبت اعلام شده است.
تفکیک آمار قربانیان ویروس کرونا در شهرستان‌های استان سمنان نیز نشان می‌دهد که ۴۳ نفر در دو شهرستان شاهرود و میامی جان خود را از دست داده‌اند و ۲۸ نفر نیز در ۶ شهرستان سمنان، دامغان، گرمسار، مهدی‌شهر، سرخه و آرادان قربانی این ویروس شده‌اند.

نمودار آمار تحلیلی شیوع کرونا در استان سمنان بر اساس دانشگاه‌های علوم‌پزشکی تا چهارم فروردین‌ماه
نمودار آمار تحلیلی شیوع کرونا در استان سمنان بر اساس دانشگاه‌های علوم‌پزشکی تا چهارم فروردین‌ماههمراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c