ایرنا/ معاون سلامت اداره‌کل دامپزشکی آذربایجان‌غربی گفت: بیش از ۱۳ تن انواع فرآورده‌های خام دامی در هفته اول اجرای طرح تشدید نظارت بهداشتی دامپزشکی در ایام نوروز کشف، ضبط و معدوم‌ شد.

غلامرضا ملکی، معاون سلامت اداره‌کل دامپزشکی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه ۶ مرکز عرضه متخلف در جریان این کشفیات پلمب شد، اظهار کرد: اداره‌کل دامپزشکی با قدرت تمام در حوزه‌ وظایف قانونی خود قدم برداشته و در این راستا با متخلفان بهداشتی که سلامت جامعه را به خطر می‌اندازند، برخورد جدی می‌کند.
معاون سلامت دامپزشکی آذربایجان‌غربی از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده موارد مشکوک یا سایر تخلفات در عرضه فرآورده‌های خام دامی، موضوع را از طریق سامانه ارتباطی ۱۵۱۲ به اداره کل دامپزشکی استان اعلام کنند.
وی اظهار کرد: اکیپ‌های ثابت و سیار در دو نوبت صبح و بعد از ظهر در واحدهای تولید، توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی از جمله مرغ و ماهی، گوشت قرمز، رستوران‌ها، چلوکبابی‌ها، قصابی‌ها، خودروهای ویژه حمل فرآورده‌های خام دامی و سایر اماکن فرآورده های دامی نظارت دارند.
ملکی گفت: تمامی کشتارگاه‌های دام و طیور استان تحت نظارت کامل دامپزشکی بوده و مصرف کنندگان می‌توانند محصولات این مراکز را با اطمینان کامل مصرف کنند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today
آخرین خبر آذربایجان غربی در سروش :
http://sapp.ir/Wazerbaijan.Online
آخرین خبر آذربایجان غربی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160890880Cb0c2e5d16b