شبستان/ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین از بهبودی و ترخیص ۴۵۱ نفر از بیمارانی که تست ابتلای آنها به بیماری کرونا مثبت بوده، خبر داد.

پیمان نامدار، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین در خصوص آخرین وضعیت استان در ابتلا به بیمای کرونا بیان کرد: از روز هشتم اسفند ماه تاکنون ۷۰۳ نفر تست مثبت ابتلا به بیماری کرونا در استان ثبت شده است که ۸۵ نفر بر اثر این بیماری فوت کرده‌اند.
وی عنوان کرد: تعداد کل بیمارانی که تست ابتلا آنها به بیماری کرونا مثبت بوده و بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده‍اند، ۴۵۱ نفر بوده است و در حال حاضر ۳۰۰ نفر با علائم حاد تنفسی در بیمارستان های سطح استان بستری هستند.
نامدار اعلام کرد: از هموطنان به ویژه کسانی که در شهر قزوین، الوند و تاکستان ساکن هستند، درخواست داریم تا در سامانه salamat.gov.ir اطلاعات خود و خانواده‌شان را ثبت کنند.
وی خاطرنشان کرد: تاکنون همکاران بنده توانسته‌اند حدود ۵۳ درصد جمعیت استان را توسط مراقبین سلامت مراکز بهداشتی شهر و روستا غربالگری کنند و حدود ۱۱ هزار نفر را به پزشکان مراکز بهداشتی ارجاع دهند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین یادآور شد: این اقدام سبب شده تا بار مراجعه به بیمارستان‌ها کاهش یابد بنابراین اگر افراد در این سامانه ثبت نام کنند ما می‌توانیم سریع‌تر آنها را پایش کنیم و اینگونه بتوانیم بار بیماری را در استان کاهش دهیم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today
آخرین خبر قزوین در سروش :
http://sapp.ir/Qazvin.online
آخرین خبر قزوین در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156172288C0d51a863e9