ایرنا/ رییس پلیس راهمایی و رانندگی استان همدان گفت: هزار و ۱۰۰ خودروی با شماره انتظامی غیربومی در این استان شناسایی شدند که شمار اندکی از آنها مربوط به مسافران بوده و بیشتر آنها متعلق به ساکنان همدان است.

سرهنگ علی فکری، رییس پلیس راهمایی و رانندگی استان همدان بیان کرد: پس از توییت روز شنبه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر اینکه همدان بیشترین میزان جذب مسافران خروجی از تهران و دیگر مناطق کشور را داشته است، وضعیت خودروهای دارای پلاک های غیربومی به دقت مورد بررسی قرار گرفت و با رصد کوچه، معابرف خیابان و حواشی باغ ها هزار و ۱۰۰ دستگاه خودرو شناسایی شد.
وی اضافه کرد: بیشتر شماره ها مربوط به پلاک تهران بود که طبق بررسی های صورت گرفته توسط عوامل پلیس راهور مالکان این قبیل خودروها با وجود سکونت در همدان با ترفندهایی اقدام به گرفتن شماره انتظامی تهران کرده بودند.
رییس پلیس راهور همدان اظهار داشت: مالکان تعدادی از این خودروها نیز در طول سال در تهران فعالیت کرده اما در مناسبت های خاص از جمله اعیاد به محل سکونت خود در همدان و دیدار با خانواده بازمی گردند.
سرهنگ فکری ادامه داد: پس از توقیف تعدادی از خودروها و بررسی اسناد و مدارک مشخص شد که مالکان این خودروها نسبت به تعویض پلاک به علت هایی تعلل کرده و در اصل مالکان آنها افراد ساکن همدان هستند.
وی گفت: چندین دستگاه خودرو غیربومی متعلق به استان های مرکزی، کردستان، البرز و خرم آباد نیز در معابر جلوی بیمارستان ها پارک شده بودند که پس از تماس با شماره مالک و احضار او به کنار خودرو مشخص شد که به علت نبود پزشک متخصص در محل سکونت برای درمان بیمار، این قشر مجبور به انتقال بیمار خود به بیمارستان های همدان شده اند.
رییس پلیس راهور همدان بیان کرد: البته بخشی از خودرها متعلق به مسافران بود که سهم آن بسیار اندک بوده و در نهایت از ورود خودروهای غیر بومی جدید به داخل شهرها جلوگیری شد و خودرهای موجود نیز به بیرون از استان هدایت شدند.
وی ادامه داد: طبق آخرین اطلاعات به دست آمده از تردد شمارها، میزان ورود خودرو به همدان از ابتدای سال تاکنون ۶۶ درصد کاهش داشته و تعداد خودروهای گردشگران کمتر از یک درصد بوده است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e