فارس/ سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: تاکنون ۶۳۰ نفر از بیمارستان‌های استان اصفهان ترخیص شده‌اند؛ اما اگر تعداد بیماران افزایش پیدا کند ممکن است تعدادی از بیمارستان‌ها را وارد مدار درمانی کرونا کنیم.

آرش نجیمی، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به عدم اعلام آمار تفکیکی مبتلایان به ویروس کرونا تا روز گذشته اظهار کرد: طبق آخرین آمار، مبتلایان به ویروس کرونا در استان اصفهان هزار و ۹۷۹ نفر بوده که پس از تهران بیشترین آمار ابتلا به این ویروس متعلق به استان اصفهان است که این روند مناسبی از میزان ابتلا به این بیماری نیست.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ادامه داد: کادر درمانی استان اصفهان طبق روال مشغول به انجام وظایف و خدمات‌رسانی هستند؛ اما با این شرایط نگران بحث فرسودگی و خستگی پرستاران و کادر درمانی هستیم؛ اما اگر به نیروی انسانی و یا بیمارستان بیشتری نیاز باشد به فراخور شرایط این کار را انجام خواهد شد.
وی با اعلام اینکه تاکنون ۶۳۰ نفر از بیمارستان‌های استان اصفهان ترخیص شده‌اند، گفت: اگر تعداد بیماران افزایش پیدا کند ممکن است تعدادی از بیمارستان‌ها را وارد مدار درمانی کرونا کنیم؛ همچنین با کمک پزشکان بدون مرز مشغول راه‌اندازی یک بیمارستان صحرایی با ظرفیت ۴۸ تختخواب به‌ منظور کمک به وضعیت باقی بیمارستان‌ها هستیم.
نجیمی با اشاره به لزوم قرنطینه خانگی به مدت ۱۴ روز برای افرادی که از بیمارستان مرخص شده‌اند، ابراز داشت: افرادی که قرنطینه خانگی به هر دلیلی برایشان امکان نداشته باشد، نقاهتگاه‌هایی از جمله نقاهتگاه شهید بهشتی برای خدمت‌رسانی و پرستاری از بیماران آماده شده است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در سروش :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154796032C2c55b66f18