ایرنا/ استاندار اردبیل گفت: بیش از یک میلیون نفر از جمعیت استان که ۸۵ درصد را شامل می‌شود مورد غربالگری کرونا قرار گرفتند.

اکبر بهنامجو، استاندار اردبیل اظهار داشت: در حال حاضر در خصوص غربالگری کرونا در سطح کشور استان اردبیل در رتبه چهارم واقع شده است.
وی از تلاش نیروهای درمانی، کارشناسان بهداشت، مامایی، مراقبین سلامت، دندانپزشکان و سازمان‌های مردم‌نهاد مشارکت کننده در این طرح قدردانی کرد.
استاندار اردبیل گفت: یک‌ هزار و ۸۰۰ نیروی درمانی طی تماس‌های تلفنی با مردم این غربالگری را انجام داده و موارد مشکوک جهت مراجعه به مراکز درمانی راهنمایی شده‌اند.
او بیان‌کرد: شماره تماس ۱۹۰ نیز برای پاسخگویی به اهالی استان دایر است.
وی در ادامه با اشاره به اقدامات انجام گرفته در راستای تامین مواد ضدعفونی کننده در استان گفت: این مواد در داروخانه‌ها موجود بوده و در حاشیه شهرها نیز توسط خیرین و سازمان‌های حمایتی کمیته امداد و بهزیستی توزیع می‌شود.
او افزود: سپاه حضرت عباس(ع) استان نیز با تامین مواد اولیه و بسته‌بندی این مواد اقدام به توزیع آن به صورت رایگان در مناطق محروم کرده است.
استاندار اردبیل ضمن قدردانی از مشارکت مردم در خصوص پیشگیری از کرونا و رعایت نکات لازم بر استمرار این روند تا ۱۵ فروردین تاکید کرد.
وی افزود: افراد سن بالا سرمایه‌های ما هستند و باید مراقبت بیشتری از آنان انجام گرفته و از منزل خارج نشوند.
بهنامجو ادامه‌ داد: برای تامین کالاهای ضروری نیز افراد جوان‌تر خانواده بهتر است اقدام کرده و از حضور افراد سن بالا در سطح شهر ممانعت کنند.
وی استمرار روند ماندن در خانه تا ۱۵ فروردین را در قطع زنجیره انتقال این ویروس بااهمیت دانست.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253