ایرنا/ دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکزی گفت: ۱۸ مورد تصادف ساختگی پارسال با هدف جلوگیری از تضییع حقوق بیت‌المال در این استان کشف و با متخلفان برخورد قانونی شد.

عباس قاسمی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکزی اظهار کرد: ارزش ریالی تصادفات ساختگی در استان مرکزی پنج میلیارد ریال ارزیابی می‌شود که عاملان آنها به مراجع قضایی معرفی شدند.
وی ادامه داد: با توجه به نارضایتی شهروندان مبنی بر افزایش بی‌رویه قیمت کپسول‌های گاز ال‌پی‌جی، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی با دستور دادستانی اراک ملزم به همکاری اداره کل تعزیرات حکومتی استان برای بازرسی‌های مستمر، کنترل قیمت و جلوگیری از گران‌فروشی عاملان توزیع این کپسول‌هاشد.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکزی گفت: تردد خودروهای حمل کالاهای قاچاق با سرعت بالا و تغییر مسیرهای ناگهانی یکی از مهمترین دلایل تصادفات در محور اراک - ازنا است که دادستانی اراک در مکاتبه‌ای، فرماندهی انتظامی استان مرکزی را ملزم به استقرار ایست بازرسی دائم در این محور کرد اما با وجود کمبود امکانات لازم از جمله پایش تصویری و تامین روشنایی، نبود دوربین‌های کنترل سرعت و پلاک خوان و نبود ساختمان استاندار، مقرر شد فرماندهی انتظامی استان نسبت به استقرار ایست بازرسی موقت اقدام کند.
قاسمی اظهار داشت: با توجه به نارضایتی‌های مردمی مبنی بر فعالیت زباله‌گردها که احتمال انتقال و شیوع ویروس کرونا را افزایش می‌دهد، دستور جلوگیری از فعالیت این افراد به شهرداری اراک ابلاغ شد.
وی بیان کرد: در صورت بی توجهی زباله‌گردها به هشدارهای قانونی، امکان دستگیری این افراد وجود دارد و در صورتی که افراد مذکور دارای شرایط خاص اعم از بیمار روانی، بی‌خانمان و یا معتاد باشد به مراکز نگهداری معرفی می‌شوند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f